Wpis z mikrobloga

Jak zapuszczać brodę, żeby nie wyglądać jak bezdomny?
Mam już ładny prawie trzytygodniowy zarost, a że jestem samcem alfa z wysokim poziomem testo, którego natura obdarzyła genami pięknego, gęstego i czarnego jak upierzenie kruka zarostu, to chciałbym to wykorzystać. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakieś porady? Czy iść z tym do jakiegoś barbera?
#broda
  • 8
@XsomX: porady? trzymać w miare kontury czyli podgalać lekko policzki i szyję aby linia zarostu była prosta a nie taka 'dzika', wtedy to najlepiej wg. mnie wygląda - poszukaj sobie profilu lady barber na facebooku lub instagramie - zobaczysz co mam na myśli na zdjęciach przed i po.
Poza tym olejek i czasem mycie w szamponie dla dzieci - taniej niż specjalne szampony do brody. A nie zawiera całej chemii zwykłego
@waruznrt: @Obserwator_z_ramienia_ONZ: Trymer mam. Tylko do tej pory jak kilka razy chciałem zapuścić to przygoda z trymerem kończyła się na całkowitym goleniu, bo wyznaczona linia wyglądała dla mnie śmiesznie. Jest jakiś uniwersalny poziom podgalania, który nie wygląda śmiesznie?
@XsomX: Po pierwsze - daj sobie jeszcze z miesiąc. Nawet jeśli Twoja broda rośnie jak rzeżucha na Wielkanoc, to żeby zobaczyć jej pełny potencjał, potrzeba nieco więcej czasu niż 3 tygodnie.

Jak już będziesz wiedział, na ile możesz sobie pozwolić, wtedy możesz pomyśleć o wyznaczeniu linii policzkowej i linii szyi na stałe. Do tego czasu możesz podgalać ręcznie te włosy, które się nie słuchają, ale zdecydowanie bardziej polecam ogarnięcie ich balsamem.
Dobry trymer to podstawa, sam mam gęsty zarost, szybko mi rośnie i jakbym go co parę dni nie podcinał beard designerem to bym wyglądał jak Ragnar :D