Wpis z mikrobloga

Hej wariaty!
Poranek w krwiodastwie, kolejka jak po papier toaletowy 30 lat temy xD
Serce rośnie kiedy widzę takie tłumy do oddania krwi pro bono choć widywałem większe
Na pewno nie ma to związku z piątkiem i dzięki temu dłuższym weekendem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Lixznik na razie wskazuje 14,4 litra oddanej krwi
Pozdro i zachęcam do pomocy!
#krwiodastwo #niegownowpis
  • 8
@NapoleonV: Jeszcze w sumie niedawno hejtowałem osoby, które sobie tym dniem wolnym przedłużały weekend, odliczały krew od podatku i zgłaszały się po odznaki. Teraz stwierdzam, że nie ma sensu prowadzić jakiegoś mesjanizmu na siłę, skoro są pewne udogodnienia w zamian za oddanie krwi, to pewnie, niech każdy korzysta, dla mnie to nadal jest fantastyczne, że ludzie chcą tą krew oddawać, bo z drugiej strony mamy ludzi, którzy nawet za takie udogodnienia
@keylornavas1: Nie. Nie prawda. Organizm dąży do homeostazy, czyli równowagi organizmu. W żadnym przypadku nie będzie to nadprodukcja krwi. Organizm po prostu uzupełni do stanu "normalnego". Regularne oddawanie krwi nie powoduje tutaj żadnych skutków negatywnych. Bardziej psychiczne... bo ludzie którzy oddają krew regularnie czują potrzebę oddawania, pomocy. Więc mogą czuć się źle, gdy coś im przeszkadza w tym. Ale to już z czysto psychicznego punktu widzenia.
jakby za oddanie krwi dostawało się kase to byś widział dopiero kolejki ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Dejna93: za dojadzy masz zwrot
W moim przypadku za dojazd od najblizszego centrum mam ok 30zl :D
Ale jestem good guy i oddaje w kazda pierwsza sobote miesiaca w krwiobusie w moim miescie ( ͡° ͜ʖ ͡°)