Wpis z mikrobloga

Próbował ktoś uruchomić na jednym serwerze jednocześnie różne instancje #mysql ?
Domyślnie zainstalowane 5.5, 5.6, a przez binarki odpalany najnowszy 5.7. Wygląda na to, że pozmieniano tyle rzeczy mysqld_multi -> systemd , mysql_secure_installation -> mysqld --initialize , tabele uprawnień
że nie da się tego ogarnąć konfigami groupowymi **mysqld_multi na jednej lub drugiej binarce mysqld**?
Potrzebuję środowiska testowego z 5.7 i wygląda na to, że będzie trzeba robić wszystko inaczej. Tak, jestem świadom istnienia MySQL Sandbox, ale wolałbym to odpalać na moich warunkach niż przechodzić przez dwie warstwy konfiguracji.
  • 4
@ql00: no właśnie są wersje już gotowe, rozpakowałem se to do /opt/mysql5.7/bin/ i to chodzi, tylko nie da się dostać rootem, bo mysqlsecureinstalation nie istnieje w 5.7, czyli nie mogę tego zrobić na jednej grupie serwerów.
No nic, będzie trzeba odizolować też konfigi i binarki.
Najśmieszniejsze jest to, że wygląda na to, że 5.7.4 będzie niekompatybilne z 5.7.6, a te z kolei z 5.7.16 (kiedy mówimy o samej inicjalizacji)...
@RRybak: Expertę nie jestę od wirtualizacji ale wydaje mi się, że między innymi do takich celów powstał Docker. No i może cięższe sposoby: OpenVZ, KVM.