Wpis z mikrobloga

Są tutaj posiadacze kotów Norweskich Leśnych lub Maine Coonów?
Posiadam kocurka Norweskiego Leśnego, ma 10 miesięcy, dotychczas był karmiony Royal Canin Maine Coon Kitten, ale ta karma jednak nie jest nadzwyczaj dobra jakościowo (zbożówka)

Poleci ktoś lepszą karmę mięsną dla młodego kota dużej rasy?

Drugie pytanie, do jakiego wieku wasze koty rosły i przybierały na wadze? Mój ma ponad 5kg, podobno pełną dojrzałość osiągają po kilku latach, ale jednak chciałbym aby ważył trochę więcej....

#kot #koty #pokazkota #mainecoon #norweskilesny #kotnorweskilesny
Xava - Są tutaj posiadacze kotów Norweskich Leśnych lub Maine Coonów?
Posiadam kocur...

źródło: comment_vySVEUhHQcyo5Juk9AmCXIN1tbZcZMTH.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@Xava: Ważne jest, ze musza byc to konkretne ryby gdyż niektórych nie można podawać surowych. Mogą byc np pstrąg czy okoń (te można podawać surowe) jeżeli sa małe to można w całości, a jeżeli obawiasz sie o ości to mozesz mielić w maszynce. Można tanio kupić jako narybek. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@matisiarz1: Kilka razy wcinał surowe piersi z kurczaka, ale zbyt dużo tego nigdy nie zjadł (karmę suchą w misce ma non stop, je ile chce, mięso podawane raczej jako dodatek), gotowanych chyba nigdy nie dostał jeszcze, na jutro mam przygotowane mięso z udka kurczaka, potem spróbuję piersi z kurczaka lub indyka.

@Scaryfog: jak to żywe? ( ͡ ͜ʖ ͡) przecież kot całej ryby sobie nie
  • Odpowiedz
@Xava: a co do karmy uzywałem tez bezzbozowej karmy canangan. Żywa ryba dla kota nawet duża to nie problem :) poradzi sobie bez problemu ale lepiej uważać z ościami
  • Odpowiedz
@Xava tylko ładnie pokrój mu w kosteczki tą pierś :). Mam wrażenie, że im większe koty to tym bardziej wybredne na jedzenie są.
Main Coony przykładowo rosną chyba do dwóch lat. Nie wiem jak z norweskimi. Jeden z moich na pół roku ważył właśnie 5,5 kg. Ile Twój ma?
  • Odpowiedz
@matisiarz1: Wydaje mi się że Norweski Leśny wypada podobnie jak Maine Coon, niektórzy twierdzą że Maine Coon wywodzi się od Norweskiego, ale prawdy się raczej nie dowiemy. Obie rasy są duże i podobno długo dorastają, Maine Coon średnio dorosły 1-2kg większy oraz ma trochę inny, bardziej spokojny i domowy(?) charakter, Norweski Leśny bardziej dziki i łowny.

Mój kocur ma 10 miesięcy i lekko ponad 5kg
  • Odpowiedz
@Xava Jeśli chodzi o suche, to Orijen, Taste of the Wild albo Carnilove (mają odmianę dla dużych ras, bardzo dobra karma, a o wiele tańsza od Orijen). Swego czasu jeszcze Animonda Grandis, ale to nie takie dobre już.
  • Odpowiedz
Poleci ktoś lepszą karmę mięsną dla młodego kota dużej rasy?


@Xava: Rasa kota i jego wielkość nie ma znaczenia przy wyborze karmy. Duży kot zje zwyczajnie więcej karmy. Karmy typu Royal Canin mają takie chwyty marketingowe - karma dla kotów kastrowanych, dla konkretnej rasy etc., ale to tak naprawdę nie ma znaczenia, bo skład mają bardzo podobny - czyli do dupy.
Wywnioskowałam, że podajesz kotu głównie suchą karmę. Popraw mnie, jeżeli
  • Odpowiedz
@Styrmir: Gotowałem same udka z kurczaka bez dodatków i zbytnio zapału nie było do jedzenia, koty trochę podziobały i polizały, psy (maltańczyk i bolończyk) też mało zjadły, ale pewnie nie były głodne, poczytam o przepisach, być może warto dodać trochę wołowiny i serc aby przyciągnąć do jedzenia. W sumie raz czy dwa razy w miesiącu można zrobić większą ilość i zamrozić.

@baya: Orijen bardzo fajny, czytałem skład i byłem pod
  • Odpowiedz
@Styrmir: W sumie dopiero czytam o tym BARF, ale to chyba raczej aby całkowicie zastąpić karmę suchą?

Z tymi witaminami to problem będzie, bo o ile taurynę w domu mam, jaja i wątrobę dodać to nie problem, ale jakieś mączki, witaminy i skorupki to już ciężko, mogłem kupić Felini Complete :)

Jak to ma wyglądać, biorę podaną ilość mięsa, dodaję suplementy, wodę i mieszam wszystko zmielone?
Czy mięso jeżeli można to
  • Odpowiedz