Wpis z mikrobloga

W Stanach jak prawo jazdy robisz to sobie pykniesz selfika i z reguły gites. Ewentualnie ktoś powie, że na fotce nie możesz być w czapce albo potato quality, więc idziesz do wuceta na miejscu i pykasz nową telefonem, przesyłasz, podchodzisz do okienka, i luz. Uśmiechnięta urzędniczka pokazuje kciuka w górę i drukują już ci prawko. Ale nie w Polsce. W Polsce jak w lesie.

Idziesz do fotografa i mówisz, że musisz do prawka mieć zrobione zdjęcie, on na to spoko, wiem co i jak. A potem co - niestety fotografia nie może być przyjęta bo niestety nie spełnia warunków:

Wymiary fotografii - 35 × 45 mm.

Zdjęcie wykonane na jednolitym jasnym tle, mającą dobrą ostrość oraz odwzorowującą naturalny kolor skóry.

Obejmuje wizerunek od od wierzchołka głowy do górnej części barków, tak aby twarz zajmowała 70–80% fotografii, pokazującą wyraźnie oczy, zwłaszcza źrenice, i przedstawiającą osobę w pozycji frontalnej, bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, patrzącą na wprost z otwartymi oczami nieprzesłoniętymi włosami, z naturalnym wyrazem twarzy i zamkniętymi ustami.

Twarz zajmuje jedynie 68% fotografii, więc dupa w troki do innego fotografa bo tamten #cebula motzno i nie zrobi nowego bo reklamancji nie przyjmuje. 24 złotych do tyłu, trzymasz kciuki, a nóż się uda, może nie odrzucą tym razem. Trzeba czekać te kilka tygodni. Nie dla psa kiełbasa. Co, chciałbyś już jeździć, frajerze? Co ci tak śpieszno? Ucz się cierpliwości, przyda się jak będziesz czekał w korku.

#gownowpis #polakicebulaki #emigracja
Rimfire - W Stanach jak prawo jazdy robisz to sobie pykniesz selfika i z reguły gites...

źródło: comment_5YpHfWxLks4CVDGMpxbuqSZxRp0hldqc.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 14
@Rimfire Polska to postkomunistyczny kraj i władza lubi utrudniać obywatelowi zycie. Wymagania dotyczące prawa jazdy sa absurdalne np. 24 lata zeby prowadzić motocykl z dobrym silnikiem a nie hulajnogę z napędem.
  • Odpowiedz
@Rimfire i uśmiechu, nawet delikatnego niet! Kirwa no, ostatnio robiłam wg nowych zasad fotkę, to większość wygląda na niej jak z kroniki policyjnej, nie mówiąc już o tym, że wg mojego niebieskiego wyszłam jal smutna 12-latka (,)()
  • Odpowiedz
@Rimfire: przecież od jakiegoś już czasu zdjęcia na prawko musisz dać w ogóle przed rozpoczęciem kursu praktycznego - podczas składania wniosku o wyrobienie Profilu Kandydata na Kierowcę (to tak apropos tego tła które dodałeś, że niby trzeba przez problemy ze zdjęciami czekać za prawkiem dłużej)
  • Odpowiedz
@Rimfire: najlepsze jest to, że Jankesi dla robaków z innych krajów mają już inne wymagania. Spróbuj sobie w polsce zrobić zdjęcie do wizy amerykańskiej - taki sam festiwal #!$%@? jak przy zdjęciach do polskich dokumentów.
  • Odpowiedz
@Rimfire: W lutym 2016 wprowadzili nowy rodzaj zdjęć do PJ tj. taki sam jak do dowodu osobistego bo w wcześniej było z lewego półprofilu z widocznym uchem. Najlepsze było to, że na stronach internetowych wielu urzędów nie zmieniono starych informacji i w niektórych zakładach fotograficznych nie wiedzieli o tej zmianie do momentu aż zaczęli przychodzić #!$%@? klienci.
  • Odpowiedz