Wpis z mikrobloga

Chciałbym przestrzec Mirków i Mirabelki, które w swojej pracy lub prowadząc własne firmy starają się uczęszczać na szkolenia i rozwijać swoje umiejętności z zakresu pozycjonowania i optymalizacji, ponieważ pewna firma, rankingCoach.com pogrywa sobie bardzo nieładnie i wyciąga dane kontaktowe do osób zainteresowanych warsztatmi SEO, które rzekomo organizuje, po czym kontakt się urywa, a szkoleń jak nie było tak nie ma. Udało im się tak z prawie ponad 800 firmami w Polsce. I chociaż start nikt przez to nie poniósł, to zachowanie iście januszowe. (TL;DR na końcu)

Ostatnio na Facebooku wyświetliło mi się proponowane wydarzenie "Gdańsk - Darmowe warsztaty SEO dla Agencji i Webmasterów". Myślę sobie, że wiedzy nigdy za wiele. Pracodawca podzielił mój entuzjazm (szczególnie, że wspomniane warsztaty nic go nie kosztują) i zapisałem się wypełniając krótki formularz.

Myślę sobie, że niemiecka firma działająca międzynarodowo na pewno będzie w stanie nauczyć mnie czegoś nowego. Szczególnie, że wyglądało to na złożoną kampanię wizerunkową (25 wydarzeń w różnych miastach Polski). Pierwsza lampka powinna mi się zapalić, kiedy nie podano miejsca szkolenia, tylko w opisie napisano, że lokalizacja zostanie podana w mailu wysłanym po rezerwacji. Trochę dziwne, że firma podejmuje takie środki ostrożności, jakby organizowała co najmniej tajne komplety w żydowskiej piwnicy podczas II Wojny Światowej, ale nic to - może nie mają jeszcze dogadane szczegółów.

Czas mijał, info o lokalizacji wciąż nie przychodziło aż w końcu wczoraj nadszedł dzień rzekomych warsztatów. 16:00 wybiła a info o miejscu szkolenia wciąż brak. Krótki research i okazało się, że w innych miastach także wcześniejsze warsztaty się nie odbyły. Wniosek? Firma rankingCoach zajmująca się wsparciem #seo zbudowała sobie bazę 858 firm z ponad 20 miast w całym kraju, które są zainteresowane tematyką pozycjonowania. Ładną bazę mailingową/telemarketingową zbudowali sobie kosztem stworzenia kilku wydarzeń na Facebooku.

Firma zdawać by się mogło poważna i "międzynarodowa", a zachowania godne #januszebiznesu, chociaż z racji tego, że firma niemiecka, to raczej #hemlutybiznesu. Jak wyświetli wam się to w waszym mieście, unikajcie jak ognia, chyba, że wkrótce chcecie usłyszeć przez służbowy telefon o wspaniałej ofercie rankingCoach za 399,95 + VAT.

TL;DR


#oszukujo #pozycjonowanie
Pobierz CMaker - Chciałbym przestrzec Mirków i Mirabelki, które w swojej pracy lub prowadząc ...
źródło: comment_MfpOTZj26BoZmqD6Ue93kfV33rMEuCGY.jpg
  • 8
@denerwujesie: Co racja to racja. Regularnie przychodzą do nas jakieś super oferty coachingów, networkingów i innych dziwów. Nawet jak za darmo, to się to olewa. Moim błędem było to, że myślałem, że firma jest poważna i nawet, jeśli będzie to odpowiednik "pokazu garnków" w świecie SEO, to jeśli czegoś mam się nauczyć, a ich produkt jest ok, to czemu by nie dać im szansy. Nie spodziewałem się, że szkolenia są wymyślone,
Z tego co mi wiadomo wszystkie warsztaty się odbyły, najwyraźniej nie załapałeś się na wolne miejsce ponieważ chętnych jest całkiem sporo, a firma podobno selekcjonuje gości :)

Może Ty jesteś januszem zapisując się na wszystko co darmowe a później oczerniasz firmę bo się nie dostałeś ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@archiemax jak dla mnie, to było to zarówno szkolenie jak i promocja narzędzia
Pobierz Feryn - Z tego co mi wiadomo wszystkie warsztaty się odbyły, najwyraźniej nie załapał...
źródło: comment_G39a8c2vCut1ZjwmNW5MSdPBenEU4wEk.jpg
Dzień dobry,
jesteśmy obecnie w Trójmieście, wczoraj prowadziłem warsztaty w Gdynii, przedwczoraj był Gdańsk, dziś jest Słupsk.
Jeśli w jakimś mieście jest przewidywania niska frekwencja, lub są przypadki losowe to warsztaty przenoszone są na inny termin.
Pozdrawiam
Roman z zespołu rankingCoach