Wpis z mikrobloga

#android #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta

mircy, u rodzicow w domu jest nieco starszy telewizor, jakas plazma hd od samsunga, telewizor malo uzywany, szkoda wiec inwestowac w nowy sprzet z androidtv na pokladzie... ale zjezdzaja sie siostrzenice, wiec dziadek lata z laptopami i podlacza im przez hdmi i puszcza bajki... Chcialbym cos w rodzaju #chromecast, co by rozszerzylo mozliwosci telewizora o multimedia... jest cos takiego? chromecast robi tylko strumieniowanie z telefonu/tabletu, dziadek ma to i to wiec niby ujdzie, ale wolalbym cos co jest niezalezne... niby google pokazuje jakies amazon fire tv stick, ale moze macie cos przetestowane i warte uwagi... dzieki z gory za odpowiedzi
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LordOfTheBananas: nie ma tam miejsca, z reszta chodzi o uruchamianie youtuba i netflixa wiec nie potrzeba tam calego pc... z reszta chromecast za 80€ wyjdzie taniej niz jakikolwiek tani sensowny pc + klawiatura multimedialna na BT
  • Odpowiedz
@cris21: mi osobiscie by sie nie spieszylo, ale dziadek tradycjonalista nie bedzie na paczke 2 tygodnie czekal (cale zycie bez tego zyl a teraz mu sie spieszy zeby wnuczki sie cieszyly)...

http://allegro.pl/x96-android-6-tv-box-2-16gb-przedluzacz-klawiatura-i6597404225.html
to mi wpadlo w oko... co myslisz? w zasadzie zalezy mi tylko na plynnym dzialaniu, odtwarzaniu youtube netflix i kodi...

z ciekawosci... jak dlugo uruchamia sie taki box? od wlaczenia zasilania do otworzenia apki youtube?
  • Odpowiedz
@pasczakk: u mnie trwa to max minutę, ale ja swojego wyłączam, a jest jeszcze opcja standby gdzie box uruchomi się w kilka sekund... to co wrzuciłeś bardzo podobne do tego co mam, nie jest to nie wiadomo co, ale 2gb ramu ma i to już pół sukcesu.

żadnym ekspertem nie jestem, ale YT i kodi powinno śmigać, jak z netfliksem to nie wiem (gdzieś obiło mi sie o uszy coś
  • Odpowiedz
@cris21: dobrze ci się obiło o uszy, do netflix żaden tvbox na zwykłym androidzie się nie nada, rozchodzi się tu o pieniądze, bo dystrybucja android tv jest płatna, a zwykły android w tych chińskich tvboxach jest robiony na chińskim kolanie i nie ma klucza do zabezpieczenia DRM, dlatego nie obejrzysz nawet w HD i @pasczakk: będziesz miał netflixa, ale w super jakości SD ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz