Wpis z mikrobloga

@dktr: Dzięki za odpowiedź. Niemniej jednak nie wiem co tamten modem ma powłączane. Wyłączenie DHCP u mnie nie pomogło.

Wrócę do poprzedniego pytania "Możesz podesłać jakieś urządzenie w rozsądnej cenie?"
@qbicone @dktr Pozbyłem się asusa. Zdobyłem AirLive AP60.

Ostatecznie posiadam:
- DASAN H640G - urządzenie dostawcy, nie mogę się na niego wbić, teraz mam do niego podłączony dekoder TV i laptopa po kablu
- LINKSYS WAP300N - nie potrafię go skonfigurować
- AirLive AP60 - również nie potrafię go skonfigurować, próbowałem jako AC lub jako AC

Może coś podpowiecie? Może to wciąż nie te urządzenia?
@kolokwialnie: Ten ovis będzie dobry, ma wszystkie możliwe tryby pracy, jedyne czego potrzebujesz to wiedzy jak to skonfigurować. Musisz sprawdzić w jaki sposób twój dostawca skonfigurował DASANa, czy masz w swojej sieci DHCP, możliwe też że lecą sobie osobnym VLANem dane do IPTV na konkretnym porcie. Sprawdź jaki adres dostajesz na karcie LAN laptopa jeśli będzie to coś w stylu 192.168.x lub 10.0.0.x to masz podsieć lokalną i jest serwer dhcp
@kolokwialnie: Ten ovis będzie dobry, ma wszystkie możliwe tryby pracy, jedyne czego potrzebujesz to wiedzy jak to skonfigurować. Musisz sprawdzić w jaki sposób twój dostawca skonfigurował DASANa, czy masz w swojej sieci DHCP, możliwe też że lecą sobie osobnym VLANem dane do IPTV na konkretnym porcie. Sprawdź jaki adres dostajesz na karcie LAN laptopa jeśli będzie to coś w stylu 192.168.x lub 10.0.0.x to masz podsieć lokalną i jest serwer dhcp