Wpis z mikrobloga

  • 0
@look997 aaaa po co? Tasme dajesz pod obrysowe. Jezeli chcesz wygluszyc scianke to w srodek pchasz welne. Tasma na profilu glownym nie zaplusuje w zaden sposob ( chyba ze czegos nie wiem)
  • Odpowiedz
  • 0
@look997 hmmm.. w sumie ciekawe pytanie.. ale wydaje mi sie, ze o ile miedzy bryla jaka jest scianka (plyta->profil i welna profil<- plyta) a podloga i sufitem wystepuja wibracje(bo stropy pracuja itd.) O tyle miedzy profilem a plyta takich wibracji nie bedzie. Ale moge sie mylic. Technologicznie to przewidziane nie jest dlatego tez nie ma tasm na profil pod plyte. Mozesz aprowac to zrobic. Na sztywnosci raczej nie straci. Byle tasma byla
  • Odpowiedz
Mam podwieszony sufit w salonie zrobiony przez teścia co "20 lat robił gipsy i łon się zna". Teraz jak dam głośniej muzę z mojego sprzętu hajfi to sufit zaczyna rzęzić. Nie polecam teściów jako wykonawców.
  • Odpowiedz
@Grz3lo: Chodzi o dźwięki z wnętrza pomieszczenia. Jeśli je słychać na zewnątrz to znaczy że drgania przechodzą przez płytę, potem przez profile i znowu przez płytę. Sama wata na pewno trochę (a może większość) wytłumi. Ale taka taśma też powinna mieć swój udział.
  • Odpowiedz
@Grz3lo: Nie nie, tylko na miejscu stylu płyty z profilami, bo powietrze tak nie przenosi wibracji.
A i tak pusta przestrzeń jest wypełniona watą, to wiadomo.
  • Odpowiedz