Wpis z mikrobloga

Hej modelarze redukcyjni :)

Macie jakieś warte polecenia farby akrylowe których nie stworzyła Pactra? :)
Wkurza mnie ten słoiczek, wkurza mnie ten rozwarstwiający się kartonik, wkurza mnie trudność konwertowania ich numeracji na inne... sporo rzeczy mnie wkurza :)
Zależy mi konkretnie na akrylach, bo fajnie się rozcieńczają wodą i nie ma smrodu.

Maluję pędzlami, głównie plastikowe lotnictwo w skali 1:72.

#modelarstwo #modelarstworedukcyjne
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kejes: tamiyi nie używałem nigdy, ale podejrzewam, że można je rozcieńczać jak wszystkie akryle wódką, z demineralizowaną wodą, a od biedy zwykłą woda. Ja używam vallejo i rozcieńczam wodą i nie narzekam, teraz maluję figurki to pod pędzel nie narzekam, nie wiem jakby było z dużymi powierzchniami. Do większych powierzchni mam aerograf, ale tutaj vallejo średnio wypadają w porównaniu do gunze, kiedyś mi się zdarzyło nimi malować i były świetne
  • Odpowiedz
@kejes: Ja już kontakt z modelarstwem ograniczyłem tylko do tego "zza drugiej strony lady sklepowej". Jeżeli chodzi o rozcieńczanie masz głosy, że nie powinno się samą wodą rozcięczać. Tak jak wspomniał @anussatanus lepiej sprawdza się do tego wódka. Każdy producent akryli ma w swojej ofercie własny i jakbyś chciał z takiego rozwiązania skorzystać to chyba Tamiya i Gunze jest najczęściej polecany.
  • Odpowiedz