Wpis z mikrobloga

@hvdy: jeśli w ogóle się tam dodzwonisz to dowiesz się jednej z n/w rzeczy:
- przesyłka leży i czeka na odprawę
- niedługo przesyłamy dalej
- jest dużo paczek i trzeba czekać

Ogólnie jeśli nie jesteś z województwa mazowieckiego lub świętokrzyskiego, łódzkiego to WER Warszawa jest dla Ciebie niegroźną opcją którą musisz po prostu poczekać. Jak dojdzie przesyłka do Twojego WERu, wówczas możesz się spodziewać jakiegoś działania, ale zwykle dostajesz papierek,
  • Odpowiedz
  • 0
@theqkash: no właśnie jestem w mazowieckim, do wawy mam niedaleko, a już tydzień leży na wer warszawa ( ͡° ʖ̯ ͡°) i jeszcze zaraz się skończy Purchase protection
  • Odpowiedz
@uhu8: o zwrot będzie ciężko kiedy przesyłka kilka dni temu przybiła do portu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ja jednak sądzę, że poniedziałek-wtorek przesyłka ruszy i nagle pojawią się magiczne lokalne statusy
  • Odpowiedz
@hvdy: 2016-11-02 21:47 przesyłka przybyła do WER Warszawa - nie jest zatrzymana w cle, ani przez urząd celny - prawdopodobnie czeka aż ją ktoś przepuści dalej. To bardzo mało czasu, właściwie 2 dni mieli żeby ją obsłużyć (rzadko ostatnimi czasy się zdarza żeby w mniej niż 3-4 dni robocze stamtąd wyjechała), w weekendy tam nikt nie pracuje. Powinieneś uzbroić się w cierpliwość ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Moja
  • Odpowiedz
  • 2
@theqkash jak to w weekendy nikt tam nie pracuje ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) a kto by obsługiwal paczki przychodzące z zagranicy, paczki krajowe też przechodzą przez różne WER-y.

@hvdy paczka być może jest już poza WER-em, po polsce idzie jako list polecony ekonomiczny, takze myślę ze dzisiaj lub jutro powinno byc doreczenie
  • Odpowiedz
@L3AD3R: Obsługa ręczna standardowych przesyłek pocztowych przychodzących zagranicznych odbywa się od poniedziałku do piątku w określonych godzinach (nie mówię już o obsłudze celnej).
  • Odpowiedz
  • 0
@theqkash a napisałeś że nikt tam nie pracuje, po za tym to nie prawda bo 2 razy miałem sytuację gdzie paka z chin zeskanowali w piatek wieczorem na wer a w poniedziałek była u mnie
  • Odpowiedz
@L3AD3R: na dzień dzisiejszy jeśli przesyłka nie jest EMSem to z całą pewnością nie opuści WER W-wa w weekend. Poza tym poza obsługą ręczną są też automaty, które przetwarzają część przesyłek, co nie zmienia faktu, że w weekend nie wyjeżdżają one z WER. Jeśli przesyłka jest priorytetowa to nocą w poniedziałek trafia do lokalnego WER i stamtąd do Ciebie.

Z tym, że "nikt nie pracuje" to była mimo wszystko przede wszystkim
  • Odpowiedz
  • 0
@theqkash: @L3AD3R: właśnie odebrałem paczkę, informacja na trackingu dalej stoi na WER :D Paczka szła China Post Registered Mail (tak jest w ali), a na stronie poczty jako list polecony priorytetowy. A na paczce Small packet by air :D Także, dzięki Wam za info.
  • Odpowiedz
@hvdy: wieczorem pewnie pojawi się informacja w trackingu, że przesyłka odebrana

Niestety od ponad roku nie ma śledzenia ruchu od przyjęcia w WER do dotarcia do oddziału pocztowego... Wcześniej było wiadomo kiedy przesyłka z WER wychodzi, kiedy wchodzi na kolejny itd...
  • Odpowiedz
@hvdy: no niestety...
Ciekaw jestem w sumie (bo nigdy nie doświadczyłem i mam nadzieję że nie doświadczę), co sie dzieje gdy przesyłka zaginie, jak ustalają w którym jest miejscu
  • Odpowiedz