Wpis z mikrobloga

Siema muzyczne świry,
kiedyś zauważyłem, że słucham ciągle tego samego, a jak wiadomo gdy człowiek stoi to się cofa. Szukałem różnych rozwiązań tego problemu, mając na uwadze by efekt nie angażował zbyt wiele mojego czasu. Ważne też było, by usługa miała dostęp do całej muzyki, a nie tylko na darmowych licencjach. I niestety wybór jest tylko jeden:

Odkryj w tym tygodniu od Spotify

Last.fm? Wtórny, gdy raz zassie twoje utwory to zacznie proponować w kółko to samo i tych samych artystów, algorytm wychodzi z założenia, że muszę kochać wszystkie utwory od jednego artysty. Radia internetowe są dobrym miejscem poszukiwań, ale nie idealnym, też mają swoje zapętlone playlisty, który zmieniają się zdecydowanie zbyt rzadko. Serwisy typu di.com czy grooveshark mają ograniczoną bazę, niewiele rzeczy wpadało mi tam w ucho.

Chociaż osobiście mogę polecić aplikację Indie Shuffle jako uzupełnienie, bo Spotify wymiata konkurencję. Miesiąc posłuchałem swoich kawałków, porobiłem z dwie playlisty, niewiele, a system zaczął mi proponować utwory, które w 90% lądują w mojej muzyce. I to nie jakieś popularnixy z milionem odtworzeń na YT, a często nieznane piosenki z 20 tys. odsłon w przeciągu roku. Rekordem było chyba 900 wyświetleń.

Wrzucam pierwszy lepszy utwór z minionego tygodnia, który urzekł mnie wstępem.
#muzyka #szukaniemuzyki
Tremade - Siema muzyczne świry,
kiedyś zauważyłem, że słucham ciągle tego samego, a ...
  • 10
@Tremade: po 4-5 tygodniach zobaczysz, że algorytm się "popsuje" i raczej już nic ciekawego nie dostaniesz. Miałem dokładnie jak ty na początku, a później...szkoda gadać.
@Tremade: no elo, alternatywna #!$%@? hir ( ͡° ͜ʖ ͡°) znam utwory które mają po 300 odtworzeń na jutubie - trzymaj próbkę moich możliwości, czyli u(2)137 ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

swoją drogą, masz więcej takich jak zapodałeś? fajnie to brzmi, chociaż nie mam pojęcia do jakiego gatunku to
jenerau - @Tremade: no elo, alternatywna #!$%@? hir ( ͡° ͜ʖ ͡°) znam utwory które maj...
@Tremade: całkiem przyjemne, w szczególności te ostatnie. podeślę Ci jeszcze jedno, chociaż najbardziej polecam "anchor" który odkryłem niemal równy rok temu :D znam strasznie dużo utworów tego typu, a z twoich to najbardziej podobało mi się te pierwsze, ale nie wiem w jakich kategoriach mam szukać czegoś podobnego ;_;

powysyłamy sobie muzykę? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

jenerau - @Tremade: całkiem przyjemne, w szczególności te ostatnie. podeślę Ci jeszcz...