Wpis z mikrobloga

Mi się tak zdarza mówić, do tego często używam "Tobie" i dopiero jak wyjechałem do trójmiasta na studia to kolega mnie uświadomił że nie wszyscy tak mówią :D
  • Odpowiedz
  • 7
@Ra_V bo używanie formy "dla" to raczej Suwalszczyzna, niż Podlasie. nigdy nie słyszałam, żeby w Białymstoku ktoś tak mówił, a w Suwałkach to każdy nauczyciel polonista stara się to wyplenić u młodych, bo niestety każdy tak mówi. taka forma deklaracji jest zapozyczeniem z języka rosyjskiego
  • Odpowiedz
@adamgtx: ja miałem dziewczynę z Wielkopolski, jedna z Mazur a obecnie ze śląska i najlepsze są te ze śląska. Dobrze wychowane i pracowite. A nie jakieś panienki z Olsztyna co #!$%@? bała się #!$%@? ręce w pracy
  • Odpowiedz
@Hannahalla: Boże, wczoraj widziałem się z przeuroczą dziewczyną z Podlasia, która też ma tutaj konto i wie, że ja mam tutaj konto - jak wejdzie w gorące i zobaczy ten wpis to pewnie pomyśli, że to ja jestem taki #!$%@? i to napisałem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@byrd: pojechałbym ale ryanair tam nie lata a samochodem to średnio bo ponoć na podlasiu dopiero co golf 2 miał premiere to i focus 2004 byłby łakomym kąskiem dla złodzieji.
  • Odpowiedz