Wpis z mikrobloga

@Pan_Slawek: a na co komu 3 miejsce? Pierwsi rządzą a reszta to frajerzy. Powinno być tak, że pierwszy staje na podium a reszta to nieznaczące dydki, a tu jeszcze im medale za przegrane dawają. Ja nigdy nie akceptowałem innych miejsc niż 1. Albo wygrałem albo nie. Nawet jak byłem 2 czy 3 to nic to dla mnie nie znaczyło i nie znaczy nadal. Ale dlaczego tak jest oficjalnie to nie wiem.
@Pan_Slawek: Nie wiem, dawno mnie to zastanawiało. Swojego czasu wysyłałem nawet listy do redakcji sportowych w kraju, w celu rozpropagowania pomysłu na rzecz meczu o 3 miejsce podczas Euro 2012, który odbylby się w Warszawie. Niestety nikt mi nie odpisał.
@Pan_Slawek: Do 1980 roku grano mecz o 3 miejsce, później zaniechano tej tradycji. Swoją drogą ciekawe zagadnienie, popytam się tu i ówdzie i może rozwiążę zagadkę :)
@Pan_Slawek: @footix: Podobno mecz o 3 miejsce poszedł się pieprzyć ze względu na zmianę formuły. Na Euro '80 zagrało 8 zespołów podzielonych na 2 grupy. Drużyny z pierwszych miejsc zagrały od razu finał, a z drugich mecz o brązowy medal. Cztery lata później nastąpiła zmiana która wprowadziła półfinały, rezygnując z meczu o trzecie miejsce. Taka jest "interpretacja" ;)
@Pan_Slawek: Często mecz o 3 miejsce jest najfajniejszy na mistrzostwach świata. Zespoły bez spiny, często piłkarze, którzy mniej grali podczas turnieju, świeży wyluzowani.

Zresztą zobaczmy:

2010

Finał 1:0 (w dogrywce)

3 miejsce 3:2

2006

Finał 1:1

3 miejsce 3:1

2002

Finał 2:0

3 miejsce 3:2

1998

Finał 3:0

3 miejsce 2:1

1994

Final 0:0

3 miejsce 4:0

1990

Finał 1:0

3 miejsce 2:1

1986

Finał 3:2

3 miejsce 4:2 (po dogrywce)
@footix: "Mecze o 3 miejsce są często bardziej zacięte niż finały (wyjątki 2006, 1994)"

I do tego są świetną "rozgrzewką" przed daniem głównym. Choć zdarza się że niektóre reprezentacje olewają to spotkanie, patrz Francja na MŚ '82.