Wpis z mikrobloga

Zamek Eilean Donan, Szkocja

Jeden z najsłynniejszych zabytków Szkocji oraz najbardziej malowniczych miejsc Wielkiej Brytanii to Eilean Donan. W przewodnikach, folderach czy kalendarzach z atrakcjami wyspiarskiego kraju po prostu nie może go zabraknąć. Połączony z lądem jedynie kamiennym mostem, szkocki zamek wzniesiono w pierwszej połowie XIII wieku. Znajdziemy go niedaleko miejscowości Dornie. Urody budowli dodają otaczające ją wzniesienia Gór Kaledońskich. Eilean Donan mamy okazję zobaczyć także na szklanym ekranie, w takich produkcjach, jak „Nieśmiertelny”, „Loch Ness” czy „Świat to za mało”.

Dla zwiedzających udostępniono kilka sal, w których prezentowane są różnego rodzaju pamiątki i artefakty nawiązujące do historii zamku (we wnętrzach obowiązuje zakaz fotografowania). Ciekawostką jest pieczołowicie odtworzona zamkowa kuchnia, po której można się przespacerować wśród odgłosów krzątającej się służby i zapachów przygotowywanych dań, które wyglądają jak prawdziwe.


#zameknadzis #szkocja #ciekawostki
Sensitive - Zamek Eilean Donan, Szkocja

 Jeden z najsłynniejszych zabytków Szkocji ...

źródło: comment_DDG2q1aPGR3rcmHZPXbiBQ0kxbVA9IzK.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@Sensitive: Zatrzymałem się tam ostatnio w drodze na wyspę Skye i nie wstąpiłem :3 Stwierdziłem, że aaa kolejny zamek jakich wiele, a z drogi nie wygląda jakoś zabójczo..
Tak to jest jak się człowiek nie zna :D
  • Odpowiedz