Wpis z mikrobloga

Dla wszystkich zastanawiających się czy Gwint jest/będzie p2w poniżej mała statystyka z mojej strony. Z tego co zauważyłem i wyczytałem na forach na razie drop z beczek zależy głównie od szczęścia i nie ma pity timera na otwarte beczki.

14 beczek (F2P):
4 epiki (2 złote)
2 legendarki (Roche, Radowid)

40 beczek (P2W):
10 epików (3 złote)
1 legendarka (Eithne)
575 scrapsów po przemieleniu

#gwint
  • 18
@Pomocny_kot: Jak niby da się wyfarmić 2k? Nie mów tylko, że trzeba siedzieć cały dzień i poddawać z nadzieją na GG od przeciwnika. Ja nie gratuluję farmerom. Poza tym, nie wiem czy tylko u mnie jest jakiś problem ze znalezieniem przeciwnika i praktycznie za każdym razem znajduje go po drugiej próbie, a to też zajmuje trochę czasu.
@TlustodupyBialorusin: To, że ty nie gratulujesz farmerom, może nawet 90% osób z wykopu nie gratuluje im to jednak w grze większość to robi ;) Jeśli chodzi o znalezienie przeciwnika to zazwyczaj znajduje za pierwszym razem chociaż czasami wywala do wyboru talii i trzeba ponownie.
@epi: Przecież jest dzienny limit nagród prawda? Po ich zdobyciu, możesz otrzymywać tylko 5 sztuk złota za GG. I właśnie o tym mówię - uzbieranie w ten sposób 100g jest nudnym i mało produktywnym zajęciem.
@TlustodupyBialorusin: pierwsze słyszę o takim limicie :)
może dlatego, że mało gram i nigdy go nie przekroczyłem :P

ale i tak dziennie spokojnie kilka beczek mogę kupić, więc nie wiem, gdzie jest problem ;)
@Extraordynarny: dropy jak dropy, na większej próbce statystycznej będzie wiadomo coś więcej. Póki co community ma największe obawy co do tego, że ponad połowa kart w grze to epiki i legendarki. Chociaż złoto zarabia się dużo szybciej. Podejrzewam że poświęcając tyle samo czasu, co na zarobienie goldu na 1 paczkę w HS, w Gwincie miałbyś 2,5-3 paczki. Do tego crafting w Gwincie jest dużo korzystniejszy. Epiki są za 200, a legendarki
@TlustodupyBialorusin: możesz wątpić, ale tyle właśnie zrobiłem wczoraj ;) oczywiście wliczając w to nagrody za dany dzień. Fakt, jest to bardzo monotonne zajęcie, ale nie mam z tym problemu gdy oglądam na drugim monitorze jakiś film/serial. Dodatkowo jeśli masz pada do komputera to idzie to szybciej i wygodniej.
@Pomocny_kot: A ja nie twierdzę, że jest p2w ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po prostu wszyscy stoicie murem za tym Gwintem i złego słowa nie można powiedzieć o tej grze, ani odrobiny krytyki. Tak jak większość gier f2p polega na mozolnym farmieniu lub wydawaniu kasy. Obecnie nie ma zbytnio sensu aż tak zbierać te złoto, bo na 100% będzie wipe przed otwartą betą i z kartami zostaną ci
@TlustodupyBialorusin: Spoko, poprostu o tym 2k golda i to o czym dalej pisaliśmy odnosiło się do tematu OPa w którym porusza temat czy gra jest czy nie p2w.
Nie stoję murem za gwintem, bo wiem, że ma swoje mankamenty jak choćby to wywalanie z szukania przeciwnika czy interfejs rozgrywki który jest strasznie zawalony różnymi informacjami, a nie ma nawet historii zagrań :D
Czy na 100% będzie wipe? Nie wiadomo, ale jest