Wpis z mikrobloga

Mirasy, czy według was kupowanie drogiego zegarka kwarcowego ma sens? Czy uważacie, że automaty to wyższa liga? Patrząc pragmatycznie to kwarc ma więcej zalet, niż automat. No ale automat podobno ma duszę. Jak uważacie?
#zegarki #seiko
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bzyx1: mówienie o wyższości kwarcu nad automatem bo jest bardziej pragmatyczny to jak mówienie, że Matiz jest lepszy od BMW X5, bo się wszędzie zmieści ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@bzyx1 Jak dla mnie zegarek ma być czytelny, praktyczny i musi się podobać noszącemu. Jeśli wpadła Ci w oko stylowa kwarcówka to czemu nie. Sam mam kwarcowego Junkersa, który kosztował mnie około 2 tysięcy i jestem bardzo zadowolony. Automaty tej firmy też oglądałem, ale jakoś nie przypadły mi do gustu.

Pomimo, że zbieram zabytkowe zegary stojące i wiszące, bo bardzo cenię sobie mechanizmy bez elektroniki zegarek na rękę mam z baterią
  • Odpowiedz
@bzyx1: mam automaty, mam zegarki które muszę nakręcać ręcznie, mam też kwarce. Każdy jest u mnie z innego powodu i każdy ma trochę inne zastosowanie.
Drogiego kwarca nie kupiłbym nigdy (a tanie mama dwa). Wyjątek to zaawansowane technicznie casio czy citizen z masą funkcji i czujników-wtedy przynajmniej wiesz za co płacisz. W innym przypadku czułbym się zwyczajnie źle wiedząc że na ręku mam gówniany mechanizm z bateryjką za kilka dolarów
  • Odpowiedz