Wpis z mikrobloga

  • 2
@MelomanBTC
Wiesz, co jest w tym najgorsze?
Że im się udało. Celem twórców i inwestorów Zcash był zarobek, i wyszło im to perfekcyjnie. Pierwszy raz jakiś alt był wart więcej niż BTC (popraw mnie ktoś, jeśli się mylę). Teraz zapewne kolejne wyrosną jak grzyby po deszczu.
  • Odpowiedz
@MelomanBTC: właśnie dowiedziałem się, że ktoś z rządu włoskiego już zapowiedział, że będą chcieli zakazać używania zcrash. Mówiem, że tak będzie, że tzw. "prawdziwe finanse" nigdy nie zaakceptują w pełni anonimowej waluty i proszę bardzo ale nie spodziewałem się że stanie się to tak szybko. Przecież to dopiero co powstało! Bitcoin nie jest w pełni anonimowy nie bez powiodu. Tu nie chodzi o techniczne kwestie.
Że te barany, które pakują
  • Odpowiedz
@Kliko: No przyznam szczerze, że od 4 lat interesowania się krypto, czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Szkoda że nie wiem jak podejrzeć historię transakcji z chwili kiedy cena wynosiła 3000 BTC za 1 ZCash, bo jestem ciekaw ile tak naprawdę udało się sprzedać po tej cenie niektórym zapaleńcom :) To był chyba największy boom w historii krypto, no bo wzrost z przykładowej ceny 1 BTC = 1 Zcash do 3000
  • Odpowiedz
@pawlo74: Hmm, chciałbym jakiegoś potwierdzenia tej informacji, bo niestety każdy może to zmyślić. A dziwiłaby mnie tak szybka reakcja rządu. Oni tak szybko nie reagują, nigdy.
  • Odpowiedz
@MelomanBTC: wiesz co to jest? Nie wiem jak to nazwać po polscu ale ja to nazywam reversecoin, który już nigdy nie wróci do swojego ATH.

Jeszcze jedna fajna rzecz w tym eksperymencie to tak jak podejżeć przyszłość i zobaczyć jaką wartość będzie miał 1 BTC za kilka czy kilkanaście lat ze względu na podaż i ubywanie go na rynku.
  • Odpowiedz
popraw mnie ktoś, jeśli się mylę


@Kliko: mylisz się. Nikt nie będzie chciał zaliczyć drugiego takiego zcrasha a pseudo inwestorzy będą trzymać się od takich hajpów z daleka. Raz dostali po dupie porządnie to powinno ich to czegoś nauczyć.
  • Odpowiedz
@MelomanBTC: najpierw tak jak Charles mówi trzeba zbudować zdecentralizowane giełdy, żeby nie było styczności z fiatem wtedy może to będzie miało sens. Żaden bank nie zgodzi się na obsługę takiej kryptowaluty.

Na mnie nie robi wrażenia ta anonimowość bo pełna anonimowość oznacza też raj dla scamerów. To tak jak otworzyć puszkę Pandory i budować coś dla kryminalistów, żeby mogli nas lepiej ruchać jakby na bitcoinie nie było wystarczająco wałków.

Ale
  • Odpowiedz
@pawlo74: Jakie "dostali po dupie"? Szczepan powiedział, że wydali ponad 100 000 dolarów na audyt bezpieczeństwa. Nie wiem, ile wyniosły wszystkie koszty, ale strzelam, że zamknęli się w 500k.
A że dostają 20% wszystkich monet, to już pewnie wyszli na plus.
  • Odpowiedz
@pawlo74: Ja mówię o inwestorach, którzy wsparli tworzenie Zcasha, ty o zwykłych graczach na giełdzie, nazywając ich "pseudo inwestorami" i mówisz mi, że się mylę, co powoduje nieporozumienia. Nie rób tak.
  • Odpowiedz
@Kliko: 3x tak.
1.Tak, masz rację pokręciłem trochę, nie zrozumiałem dobrze tego co napisałeś.
2.Tak, plan wykonali zarobili masę kasy.
3.Tak, z tego co wiem to pierwszy raz w historii kryptowalut alt był więcej warty niż bitcoin. Pierwszy i ostatni.
  • Odpowiedz
Aktualny kurs to 0,83 BTC za 1 Zcash


@MelomanBTC: Każdy kto siedzi w krypto wie doskonale że cena ZCASH prawidłowa powinna być ponizej 0,001 za 1 ZCASH ( obecna tak mocno wysoka cena obecnie 0,7 btc która jest moim zdaniem astronomicznie zawyżoną ceną wynika z tego że jest mało w obrocnie ZCASH ) i że to jeden z największych scamów w historii krypto. Anonimowość nigdy się nie przyjmie w świecie
  • Odpowiedz