Wpis z mikrobloga

Mirki, chciałbym zestaw #lego Friends 41130 (diabelski młyn) wzbogacić o trochę automatyki.

Córce bardzo spodobało się budowanie, więc chciałbym jej pokazać, że te elementy mogą "ożyć".
Na początek wystarczy, że młyn sam się będzie kręcił.

Elektryczne lego technic pojawiły się jak interesowały mnie już trochę inne rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°), potrzebuję więc rady jaki silnik mogę wykorzystać?

Najlepiej dość mocny aby poszło bez przekładni ale musi kręcić się powoli.

Dobrze aby można było zmienić kierunek obrotu lub chociaż włączyć/wyłączyć.

Jakie jeszcze elementy są potrzebne (przewody, zasilacz/baterie)?

A może ktoś z Was ma w miarę sprawny, niepotrzebny zestaw tego typu (prosty, na mindstorms jeszcze za wcześnie)?
  • 14
  • Odpowiedz
@LEGOLEGOLEGOLEGO: Dziękuję, wygląda nieźle, ale jak szybko to się kręci?
Obejrzałem jakąś recenzje na yt i wydaje się dość szybki (pewnie też mała moc?).
Są wolniejsze modele, czy lepiej stosować przekładnie?
Jeśli przekładnie, to gotowe, czy samemu budować?

A może duże koło na osi karuzeli i małe na silnik + łańcuch wystarczą?
  • Odpowiedz
@LEGOLEGOLEGOLEGO: a widzisz, to białe koło to sprzęgło - dobry pomysł.
Możesz polecić jakiś sklep lub sprzedawcę alle gdzie mogę kupować poszczególne elementy na sztuki (łańcuch, koła itp)
  • Odpowiedz
@grv_ niestety nie kupowałem pojedynczych części bo jest drogo. Ja bym zrezygnował z łańcucha, wystarczy kilka zębatek. Ewentualnie zrobić przeniesienie pionowo. Jak wrócę z pracy to rozrysuje jak to widzę bo nie umiem opisać słownie.
  • Odpowiedz
@LEGOLEGOLEGOLEGO: no, masakra 1zl za ogniwo! Silnik w pionie, ten "pręt" do góry i jakoś obrócić napęd o 90 stopni? Tak to sobie obmyślilem bez łańcucha, ale nie będzie miejsca na przekładnie jeśli okaże się, że zbyt szybko się kręci...
  • Odpowiedz
@LEGOLEGOLEGOLEGO: tyle tylko, że ślimak wymaga dość precyzyjnego spasowania, tak jak i zębatki. A jak widzisz nie ma tam zbyt wiele miejsca, musiałbym dolna platformę rozbudować. Jest jeszcze opcja zrobić to na gumkach :)
  • Odpowiedz
@LEGOLEGOLEGOLEGO: Do tego zmierzam, ale jeszcze jest za mała. Na razie kombinuję z nią i podsuwam rozwiązania.

Najchętniej to bym nakupował wszystkiego, na co nie mogłem sobie pozwolić jak byłem mały albo po prostu takich bajerów nie było.

Ale jak za takie mindstorms mam dać 1,5k i sam się bawić to już lepiej arduino :)

Poszukam moich starych technic, dokupię silniki które podałeś i dam kiedyś znać co wyszło!

Dziękuję za
  • Odpowiedz