Wpis z mikrobloga

@stralbas: @Rzlk: @JesusOfSuburbia: @jimmyF: @erajwa:

Wyjaśnienie może zdradzać fabułę!

- Chaotyczny styl pisania, który wydłużał wątki mniej potrzebne a skracał do minimum ciekawsze. Wiele ciekawych wątków, które można by było wydłużyć na kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt stron zostało opisanych jedynie w dwóch trzech zdaniach
- Wątek miłosny był zupełnie niepotrzebny
- Zdecydowanie lepiej można było wykorzystać kwestię złożoności osobowości załogi (Komistarz, Bates, wampir itd)
- Wampir -
@stralbas: Wcześniej czytałem książki w wersji papierowej, głównie thrillery medyczne (Robina Cook) ale teraz mam Kindla więc postanowiłem zabrać się za S-F, które łatwiej... kupić... w wersji cyfrowej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pisałem o tym TUTAJ

Jak na razie, żadna z książek s-f, które czytałem nie zasługiwała na szczególną rekomendację ale jak taką znajdę to dam znać.

Wołam @tekon bo "taktykował"
@Vault-Tec ty nie szukasz sci-fi tylko manuali technologicznych odpada wszystko co próbuje przekazać jakieś prawdy o świecie i ludziach w futurystycznej oprawie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Może cykl o Honor Harrington da ci namiastkę tego co szukasz, ale bardziej bym celował w jakieś podręczniki akademickie napędów rakietowych itp.