Wpis z mikrobloga

@Daka07: czemu nie.
A teraz mi na szybko powiedz: jest sens zmieniać filtr klimy (w domu) który wygląda na absolutnie czysty? Niby instrukcja obsługi mówi że co 3 miechy ale mam wrażenie że dobre filtry do śmieci wyrzucam...
@animuss: Jeżeli urządzenie jest na gwarancji to do czasu jej zakończenia masz obowiązek stosować się do zaleceń producenta, tak aby w razie jakiej kolwiek awarii mieć czyste ręce.
Zwykle każdy producent urzadzenia zaleca czy też nakazuje wymianę filtra na nowy w odpowiednich odstępach czasu, na podstawie średniej przepracowanej liczby godzin, filtr który zaprezentowałeś ma odpowiednia klasę przepuszczalności powietrza dostosowaną do urządzenia i swoją jakość w momencie gdy jest nowy, a jego
@animuss: Jestem serwisantem, spotykam na swojej drodze życia zawodowego różnego pokroju ludzi od bardzo po mniej pojętnych, na różnych posadach i stopach życiowych, zawsze jednak staram się podchodzić do każdego jednakowo i z odpowiednim dystansem, a przede wszystkim ze spokojem i zrozumieniem. Odpowiedź na Twoje pytanie, jak czesto masz wymieniac filt powietrza jest w ostatnim wersie mojej porzednej wypowiedzi.

taguje dodatkowo #praca #korpo
@Daka07: ok, wiesz w ama raczej się oczekuje czegoś więcej niż napisane w instrukcji obsługi :) Mnie po prostu ciekawi czy z tą częstą wymianą to ściema (tak jak mi wmawiają że przez to klima się zepsuje) czy nie.
@animuss jeżeli po 3 miesiącach zaglądniesz do urządzenia i na podstawie swoich po przednich doświadczeń stwierdzisz że, filtr jest w miarę czysty, nie posiada uszkodzeń bądź jakichś oznak wybrakowania to spokojnie możesz go zostawić na kolejny miesiąc, i po tym czasie kolejno się upewnić.