Wpis z mikrobloga

@zone3: Da się, FL Studio będzie działał, z wtyczek jak dobrze pamiętam to z WASP były problemy, ale tego i tak nie używałem. Jeśli używasz dużo VST obojętnie czy efekty czy syntezatory, może być z niektórymi problem i po prostu nie będą działać. Kolejny minus to problem z działaniem ASIO, jest wineasio, ale jego nie udało mi się zainstalować, miałem przez chwilę dystrybucję przygotowaną specjalnie do muzyki, której nazwy nie pamiętam,
Pytanie na jakim jesteś etapie w produkcji muzyki, do czego byś wykorzystywał, jakie narzędzia.


@dave_qwerty:
mam dosc wysublimowane brzmienie
https://soundcloud.com/you/tracks

Osobiście z chęcią porzuciłbym Windowsa na rzecz Linuxa, ale przy Windowsie trzyma mnie właśnie produkcja muzyki, a dopóki nie zaczną lepiej wspierać tej platformy to nie ma co na siłę próbować, bo to ma działać, a nie krzaczyć się, chyba, że ktoś lubi na siłę kombinować :)


Przejscie na ubuntu to
@zone3: w takich klimatach chyba najwięcej sie sampluje? trafiłem?


@dave_qwerty: Dokladnie. Glownie sample i efekty vst, potem zrzutka strumienia na magnetofon jako efekt lofi i z powrotem na wava.
Obecnie na zastoju, brak odsluchow, wale jakies biciwa na ath 50, ale przydalby sie monitory i reszta sprzetu, niestety wszystko zostalo w Polsce
@zone3: Gdyby nie efekty VST to FLS by styknął, a tak mogą być problemy z niektórymi wtyczkami, mozesz spróbować zainstalować, jakaś część powinna działać, albo spróbuj Bitwiga, do samplowania na pewno lepszy bo bazuje na DAWie do tego stworzonym - Abletonie no i wbudowane efekty ma 100 razy lepsze. Ja głównie siedzę w trance i techno, ostatnio to coraz więcej techno, tutaj w większości się sampluje i robię tak, że niektóre