Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków spod znaku #fotografia: potrzebuję jakiś amatorski zestaw lustrzankowy. Czy #obiektyw Tamron 16-300 i #aparat Nikon D3200 to dobry wybór?

Warunki:
- zastosowanie amatorskie, nie na codzień. Najczęściej zdjęcia, rzadko filmy (chociaż 60fps/120fps zawsze mile widziane)
- chcę coś co ma rozpiętość od szerokiego kąta do mocnego zoomu - wolę nosić cięższy sprzęt, niż zmieniać obiektywy
- lustro, bo lepiej mi leży w dłoni, szybko startuje i uwielbiam manualne kadrowanie. Taki np. FZ1000 mnie wkurza z silniczkiem do zooma
- Nikon, bo lubię Nikona. Chyba że są jakieś mocne argumenty za czymś innym, ale to chyba odwieczna batalia :)
- winietowanie mi trochę przeszkadza, ale nie tak bardzo :)

Myślałem o jakimś 18-200, ale jak widzę, że jest opcja 16-300 to dla mnie lepiej :) Jedyny problem, jaki widzę, to słabe światło Tamrona, ale te z lepszym mają chyba chore ceny, prawda?

Wszelkie sugestie mile widziane.
  • 1
@WRonX: im większa rozpiętość ogniskowych tym gorsza jakość obiektywu i zdjęć (w tej półce cenowej), także mimo wygody posiadania jednego obiektywu do wszystkich sytuacji warto rozważyć jednak podział na standardowe 17-50mm i 70-200mm. Dzięki temu będziesz miał też lepsze światło.