Wpis z mikrobloga

Ktoś coś powie o Terapii Jacobsona, ogólnie tzw. "relaksacji"? W sumie kontrola oddechu to chyba najważniejsze we wielu stresujących sytuacjach, więc w sumie może to być interesujące - właśnie ściągam jakiś plik mp3 z "treningiem".
Kolega mi mówił, że rzeczywiście stosując się do zaleceń można osiągnąć fajny stan spokoju i wyciszenia.

#pschologia #stres
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hank_Stinson: ok,. tylko ze ja mam inny cel - bardziej opanowanie pewnego leku, panowanie nad stresem w niektorych sytuacjach, gdzie serducho jednak potrafi walic mocniej.

no ale wlasnie mi tez chodzi chyba najbardziej o kontrole oddychania :) spokojne oddychanie to brak stresu
  • Odpowiedz
@Kocuro: Jak znajdziesz nagranie ktorego sluchanie bedzie na Ciebie dzialac, a glos nie bedzie drazniacy to powinno pomoc. Dla mnie wazna jest plec glosu, ton i tempo czytania. Jak nie znajdziesz odpowiedniego nagrania dla siebie to daj znac na pw albo tu to Ci dam linka do kilku roznych. Kiedys sie tym jaralem bo chcialem oobe ale za malo czasu i wiary ze to dziala :p
  • Odpowiedz
@Hank_Stinson: ok, dzieki za info. ja chcialbym wdrozyc ten stan spokoju w codziennych sytuacjach - np. na zawodach sportowych (gram polzawodowo w tenisa).
po prostu tego nie mam, jestem nerwowy, przeklinam, trzese sie, robie podwojne w trudnych momentach a moj przeciwnik np. zero zdenerwowania, pilka meczowa dla mnie i ciagle spokojny jakby mial zaraz isc spac xD

poza tym wiadome - przydalby sie spokoj na jakiejs randce z loszka i
  • Odpowiedz