Wpis z mikrobloga

Zawsze przejezdzajac skrzyzowanie Stawki-Jana Pawla i jadac na wprost zastanawiam się kto po przejezdzie skrzyzowania ma pierwszenstwo? Do przejazdu ustawiaja sie 2 pasy, za skrzyzowaniem z "dwóch" robi się jeden i teraz - jadac lewym pasem nie muszę zmieniać toru jazdy aby kontynuowac jazde na wprost, jadąc prawym pasem teoretycznie muszę zjechac na "lewy" pas, więc teoretycznie musialbym ustąpić pierwszenstwa. Ale mamy ruch prawostronny wiec trzeba przy prawej krawedzi sie znajdowac (ja sie bede znajdowal). Pytanie kto w tym miejscu ma pierwszenstwo? Zdjecie jak wyglada za skrzyzowaniem w komentarzu. #pytanie #ruchdrogowy #przepisy
k4rolex - Zawsze przejezdzajac skrzyzowanie Stawki-Jana Pawla i jadac na wprost zasta...

źródło: comment_Vw21jJ7b9FtZmBF8jsv564oISSsMPplu.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@M4ks @k4rolex: a jaka zasada obowiązują generalnie w ruchu?
O ktora zasade chodzi bo jest ich kilka?
Moznaby tu zastosowac "prawą rękę" (bo w sumie nie ma wyznaczonych pasow ruchu )
Mozna tez ze zmieniajac pas trzeba pierwszenstwa ustapiac. Ale czy jadac taka uliczka przy prawej krawedzi mozna to zakwalifikować do zmiany pasa ruchu?
  • Odpowiedz
@k4rolex: ten po prawej ustępuje temu po lewej. Skoro mieszczą się dwa pojazdy to są tam dwa pasy ruchu (nawet bez linii), a zmieniający pas ustępuje pierwszeństwo pojazdowi znajdującemu się na pasie, na który chce wjechać.
  • Odpowiedz
@k4rolex jak zmieniasz pas to musisz ustąpić tym, którzy znajdują się na pasie na który masz zamiar wjechać. Chłopie, z których czipsów prawko wylosowałeś? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
ten po prawej ustępuje temu po lewej


@goferek: mnie uczyli odwrotnie...ten z prawej ma pierwszeństwo( ͡° ʖ̯ ͡°)
edit: no chyba że nie odnosiłeś się do zasady prawej ręki( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@goferek jedziesz skrajnym lewym pasem i chcesz wjechac na srodkowy, z prawego skrajnego na srodkowy tez chce ktos wjechac, zderzacie się wyjeżdżając na srodkowy? Kogo wina? Bo wedlug tego co mnie uczyli tego z lewej, bo obowiazuje tu "prawa reka", a skrzyzowania tez nie ma
  • Odpowiedz
@k4rolex: Często jeżdżę tamtędy (z Nowego Miasta na Powązkowską) i zawsze uważałem, że jadąc prawym pasem, mam pierwszeństwo. Chyba instynktownie to traktowałem, że jeśli żaden z pasów się nie kończy, a po prostu z dwóch robi się jeden, to jest to podobna sytuacja do tej, gdy samochody z lewego i prawego pasa chcą jednocześnie zjechać na środkowy... (Choć rzadko ktoś lewym pasem jedzie tam na wprost, bo jednak zazwyczaj ten pas
  • Odpowiedz