Wpis z mikrobloga

#eu4
Siemka mam problem jest rok ponad 1610 a wojny religijnej nadal nie ma i nie zapowiada się jakby miała się zacząć, mogę coś zrobić aby ją rozpocząć? Gram papajem i mam w swoim kraju ze 2 centra reform, a nie chce zostać protestancki (o ile sie w ogóle da). Macie jakieś pomysły?

I jeszcze takie jedno pytanie, jakimi kryteriami boty dołączają do dannej ligi? Bo nie rozumiem dlaczego w pełni katolicka francja oraz hiszpania dołączyła do protestanckiej ligii, i dlaczego np Ruscy dołączają do chrzecijańskiej. Ktoś rozumie jak to działa czy to jest typowo randomowe?
  • 6
@moneystars: Heretyccy elektorzy idą do heretyków cesarz do katolików. Reszta idzie po rywalach, sojusznikach i kontaktach z pañstwami które już się tam znajdują.
Francja rywalizuje cesarza? Będzie w kontr lidze. Wielka Brytania rywalizuje Francje? To idzie do kontr ligi dla Francji i tyle.
@moneystars Jeśli się nie mylę to nic nie zrobisz, wojnę zaczyna przywódca protestantów. Jak nie widzi sensu to teoretycznie wojna może w ogóle nie wybuchnąć.

Co do przyłączania do lig to główną rolę pełni kto kogo nienawidzi. I tak najczęściej katolików broni Austria a Francja jako historyczny rywal ląduje u protestantów itd.