Wpis z mikrobloga

Mirki wsparcie potrzebuje :-/ Kiedyś kiedyś kupiłem rodzicom małe kino domowe Panasonic SA-PT70
No i tak sobie nagle jakoś to kino domowe przestało odczytywać płyty nagrywane... :-/
Krążki DVD + i -; nagrywane max 16x; sesje zamykane;

Kiedyś pamiętam były płytki czyszczące laser, ale już takowych znaleźć nie mogę.
I teraz żałuję, że przycebuliłem i nie wziąłem kina z USB :-/

Czy jakoś da się uratować to kino? Tę optykę? Robić coś z tym, bo szkoda?

#elektronika #kinodomowe #panasonic #kiciochpyta
  • 8
@Sektro: niby w sumie tak... myślisz, że kurz mógł spowodować, że nagle odechciało mu się czytać nagrywaną optykę? W przypadku jak nie mam izopropanolu (pierwszy raz słyszę te nazwę :-P ) mogę użyć spirytusu salicylowego itp?
@KLIFord: Od biedy możesz użyć nawet wody. Jeśli to wina zabrudzeń, to będzie poprawa. W innym przypadku trzeba założyć, że laser się już kończy. Jak będziesz miał rozebrane, to spisz oznaczenie modułu z laserem. Być może znajdziesz taki do kupienia lub zamiennik.
@KLIFord: Z boku lub pod spodem. Pewnie trzeba wyciągnąć cały zespół napędu, czyli to czarne z plastiku, gdzie są prowadnice, głowica, silnik. Być może ktoś byłby to w stanie znaleźć po samym modelu urządzenia, ale tacy spece są raczej tylko na Elektrodzie :)
@Sektro tam nawet boję się iść bo będzie 'bylo, użyj opcji szukaj' albo od razu stwierdzą, że gra nie warta świeczki bo to tani model itd. Trudno dziękuję będę u rodziców next time to jeszcze raz podejde do tematu :-)
@Sektro kolego kupiłem 100ml izopropylemu (swoją drogą dziwnie fajnie to pachnie - to jak lubialem zapach kleju do modeli, benzyny czy zmywacza dk paznokci różowej) . Przeczyscilem optyke i odczytal płytę... Ale wywalił error... w sądziłem inna stara z 5 letnia płytę i z trudem bo z trudem ale odpalił film. I mam lekkiego zonka teraz :-)