Wpis z mikrobloga

@DreamyOfficialMusic: Narysuj sobie prostokąt o wymiarach planszy jakiej potrzebujesz, zrzuć tam rysunki, zaznacz obszar i zapisz jako kolorowy pdf. Zresztą w menu masz coś takiego jak teczka arkuszy, gdzie są gotowe szablony do przerobienia. W archi przecież możesz bez problemu przenosić rysunki między arkuszami, jak chcesz więcej to taki zestawik zaimportuj do dowolnego programu do obróbki grafiki.
  • Odpowiedz
@marek-kalka: Tak, zgadzem się, że jest taka możliwość. Jednak chodzi mi o zrobienie np. rzutu ze swoimi kolorami, chodzi mi o uzyskanie takiego efektu planszy, jak na zdj, które załączam. Do tej pry, robiłam to tak, że zrzucałam np. rzut z archicada do photoshopa i wszytsko każda linie obrysowywalam swoimi wybranymi kolorami. Mam nadzieje, ze istnieje na to jednak jakis inny i łatwiejszy sposób.
DreamyOfficialMusic - @marek-kalka: Tak, zgadzem się, że jest taka możliwość. Jednak ...

źródło: comment_BlrRpqNjvuX8nKF28N32uqAYhvGgph1i.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@DreamyOfficialMusic: W archicadzie można ustawić pióra wypełnień. I tak dla wypełnień przekrojowych ustawiasz pióra czarne i elementy "cięte" sa czarne ( tak jak na tej planszy ściany, stropy). kolorowe pomieszczenia można uzyskać poprzez element strefy i ustawienia wypełnienia stref. Zakładam że otoczenie to 2D - można zrobić z narzędzia wypełnienia. Ogólnie taki efekt jak na rzucie z tej planszy bez problemu można uzyskać w archicadzie. Można tez wykorzystać warianty graficzne jeżeli
  • Odpowiedz