Wpis z mikrobloga

Siema!

Po pierwsze chciałem Wam bardzo podziękować za odzew :) #seoinfo obserwuje więcej osób niż tag pozycjonowanie oł jee!
Po drugie tak jak paru Mirków wspomniało musi być znana aktualna kondycja serwisu, żeby można było zweryfikować czy to co robię ma sens... należy też ustalić parę reguł i o tym będzie ten wpis.

Zasady:

Informacje dotyczące procesu optymalizacji http://www.gimtravel.pl/ będę wrzucać otagowane tylko #seoinfo ponadto pod tym tagiem jak i gościnnymi będę wrzucać co jakiś czas bardziej techniczne wpisy i nie ukrywam będę starać się promować kolegów/ludzi z branży/moje artykuły z sieci, które będą godne waszej uwagi.

Wszystkie działania będą niskobudżetowe. Głównym celem opisywanego projektu jest poprawna optymalizacja serwisu, wyciśnięcie wszystkiego (związanego z SEO i SEM co moim zdaniem ma sens) z tego autorskiego CMSa, dopiero później walka o ruch z wyszukiwarki i te wszędzie ubóstwiane pozycje. Oczywiście po drodze postawię jakieś indywidualne zaplecze, poszukam jakiś linków, ba nawet może jakieś kupię (coś do zrobienia tła i trusta).

Będę korzystać tylko z darmowych narzędzi dostępnych dla każdego. Będą to głównie: Google Search Console - stąd biorę info o linkach (wiem, że jest np. majesticseo ale ma być prosto i darmowo), Google Analytics, Screamingfrog, phpMyAdmin i sam jeszcze nie wiem czy postawię sobie serwis lokalnie i zrobię projekt w NetBeans czy będę używać do edycji plików Atom, który ostatnio do mnie przemówił a stronka jest malutka ;)

Jestem otwarty na krytykę i jak ktoś robi coś inaczej to chętnie poczytam/sprawdzę inny punkt widzenia :) Search Engine Optimization jest olbrzymią dziedziną wiedzy i pewnie każde środowisko robi to inaczej - ja się wywodzę z agencyjnego, więc dla ludzi z branży tego "złego" ;)

Kondycja gimtravel:

- site: 15 podstron
- najstarszy wpis w archive.org: 4.03.2012 (sama strona powstała na przełomie 10/11.2011)
- kary działania ręczne: brak
- łączna liczba linków: 40
- domen: 14
(panoramafirm.pl, onet.pl, fly4free.pl, pkt.pl, smanager.pl, neobiznes.pl, similarweb.com, olabloga.pl, biuropodrozyna6.pl, katalogfirm.pro, krs-online.com.pl, monitordomen.pl, biznesfinder.pl, zumi.pl)
anchors: praktycznie same niesprzedażowe na adres domeny i "zobacz", gdzieś wkradło się "wycieczki klasowe"

- pozycje: na frazy lokalne - kolonie/obozy dla dzieci toruń, obozy/kolonie toruń top 5 na wycieczki klasowe toruń 11 (tym zajmiemy się w kolejnym wpisie, przygotuję listę fraz docelowych, będzie raport jak to teraz wygląda i będziemy sprawdzać jak się to zmienia po wdrożeniach i linkowaniu)
widoczność w sieci jak możecie zobaczyć we wcześniejszym wpisie (dzięki @wildesign) praktycznie zerowa :D

- cele analytics: brak
- dane analytics:
ostatni rok wszystkie wejścia:
Sesje 3 790 Użytkownicy 2 053 Odsłony 13 103 Strony / sesja 3,46 Śr. czas trwania sesji 00:02:22 Współczynnik odrzuceń 40,08% % nowych sesji 52,69%
ostatni rok wejścia Bezpłatne słowa kluczowe:
Sesje 2 163 % nowych sesji 46,79% Nowi użytkownicy 1 012 Współczynnik odrzuceń 26,63% Strony / sesja 4,18 Śr. czas trwania sesji 00:02:56
ostatni tydzieńz ruchem z wykopu w załączniku :D ten jeden wpis zrobił ruch na dwa miesiące ;)

strona: niezoptymalizowana, SEO porażka, brak wszystkiego ;) nie ma sensu nawet o tym się rozpisywać

Następny wpis będzie już konkretniej o wybranych frazach, celach i planach zmian na serwisie, a później już tylko sprawozdanie z placu boju... pozdrawiam!

Przemyślenia, chyba założę dodatkowo pod to bloga i będę robić wpisy mikro + dla zainteresowanych to samo na blogu z wykresami, grafikami itd.
G.....k - Siema!

Po pierwsze chciałem Wam bardzo podziękować za odzew :) #seoinfo ...

źródło: comment_GK81ACBVcBmb9FoGMf063VwOuFx4vzUA.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gruzlik:

a jeżeli chce Pan top 3 w dwa miesiące


Panie kochany, w dwa miesiące top 3 to ja se na allegro kupie ja chce top 1, powtarzam 1 najlepiej do końca miesionca bo wtedy akórat przyjedzie kuzyn Andżej i musze sie pochwalic!!!!111oneoneone
  • Odpowiedz