Wpis z mikrobloga

Wyplatanie koralikami na krośnie, a raczej tkanie nimi tylko tak strasznie brzmi. W rzeczywistości ta technika w podstawowej formie skupia się na dwóch ruchach igłą - przeszywaniu koralików górą i dołem. Jest to bardzo proste i ogarnie to nawet rękodzielnicza zielonka :)

Wymaga natomiast sporego nakładu czasu, więc wszystkie osoby, które rzadko lubią opuszczać piwnicę wychodzą tu na prowadzenie ;) Bransoletkę ze zdjęcia robiłam około 5 godzin, wliczając w to już wykańczanie. Ta technika robi się ostatnio popularna m.in. dzięki Mocobelle, które wprowadziły do swoich kolekcji proste wzory koralikowe.

Same krosno do koralików kosztuje od 30 złotych wzwyż, ale do pierwszy prac w zupełności wystarczy taka samoróbka np. z pudełka po butach ;)

Jak kogoś to zaciekawiło i chciałby sam stworzyć swoją własną biżuterię to proszę mnie wołać, a ja chętnie doradzę jak zacząć przygodę z rękodziełem :)

#handmade #diy #rekodzielo #recznierobione #recznerobotki #krosno #beading #beadloom #folk #bransoletka #bizuteria
q.....o - Wyplatanie koralikami na krośnie, a raczej tkanie nimi tylko tak strasznie ...

źródło: comment_9wrx4k10l9bkCp8lbAKy6wauaPmspZsF.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@matra: dzięki za poczochranie mego ego ( ͡° ͜ʖ ͡°) generalnie mam na koncie dużo prac w bardzo różnych stylach, więc może coś Ci kiedyś podpasuje i będziesz chciała się tego nauczyć, a wtedy ja wkroczę ze swoją mocą ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz