Wpis z mikrobloga

Musze zapłacić PayPalem... w oficjalnym sklepie xiaomi na Tajwanie, który rozliczenia prowadzi w Dolarze Tajwańskim (NT$). Do PayPala mam podpięte dwie karty: PLN oraz USD. Myślicie, ze lepszym rozwiązaniem będzie platność z przewalutowaniem z karty dolarowej czy obojętne?

  • 22
wszystko w dziwnych walutach jest przewalutowywane najpierw na USD(lub EUR), więc lepiej od razu płacić w USD


@trollasek:

No ale NT$ moze byc najpierw przewalutowany na EUR, a nastepnie obciazony rachunek w $... ni ma to sensu...

Myślicie, ze lepszym rozwiązaniem będzie platność z przewalutowaniem z karty dolarowej czy obojętne?


@widmo82:

mysle, ze warto zebys zapoznal sie z obowiazujacymi cie tabelami oplat i prowizji i zasadami przewalutowywania na Twoich rachunkach
@sylwek2k: z tego co wiem to zależy jakiego typu jest karta visa/mastercard
i jeśli w danym kraju nie ma EUR to wszedzie USD się używa, no chyba, że na karcie mamy "napisane" inaczej...

i jeśli w danym kraju nie ma EUR to wszedzie USD się używa, no chyba, że na karcie mamy "napisane" inaczej...


@trollasek:

nic z tych rzeczy. Wszystko jest kwestia konkretnej karty w konkretnym banku
myśle że w azji bardziej znany jest dolar więc i lepiej płacić w USD


@L3AD3R:

przeciez przeliczaniem waluty zajmie sie POLSKI bank.

używam mastercarda USD


@widmo82:

No i? Mam za ciebie poswiecic czas na studiowanie regulaminow bankow?

przecież to napisałem, że zależy od karty -_-


@trollasek:

Po raz kolejny, nie zalezy tylko od karty, ale tez od konkretnej oferty banku. Kazde konto moze miec inaczej rozliczane transakcje za pomoca
nie zalezy tylko od karty, ale tez od konkretnej oferty banku


@sylwek2k: cytujac Ciebie podczas cytowania mnie:

że na karcie mamy "napisane" inaczej...


napisałem "napisane" w nawiasie mając właśnie na myśli konkretny bank
@widmo82: jeśli masz tego mastercarda w USD wydaną przez Alior Bank (ew. T-Mobile, ale to to samo), to zdecydowanie będzie się opłacać płacić kartą USD (ale tak, żeby obciążenie w dolarach tajwańskich było po stronie banku), wówczas masz bardzo korzystne przewalutowanie
@Reggy: > żeby obciążenie w dolarach tajwańskich było po stronie banku

tzn jak mam to zrobic? Mam USD na walutowej, podpięta do PayPala, klikam na stronie sklepu ze chce placic (widzę te dziwne dolary: NT$) nie wiem czy tmobile zmieni mi na NT$ czy PayPal przeliczy USD->NT$ i nie wiem jak to ustawić
@Reggy: yyy nie do końca czaje... jak place na gearbest itp. to nie przelicza mi podwojnie, jesli chodzi o USD mam to juz ustawione, mam cos zmienic/ustawic specjalnie jak bede placic chcial z najlepszym przelicznikiem na te tajwanskie dolary?
Dzwoniłem do swojego banku i twierdzą, ze jak chce kupic TWD (dolar tajwański) to przewalutowanie nastąpi po kursie Mastercard i będzie tylko jedno: USD->TWD (płacę posiadanymi dolarami USD)

Jeśli dobrze rozumiem to korzystniej byłoby gdyby ten kurs przeliczał faktycznie Mastercard a nie PayPal?

1USD = 30,303507621 TWD => kurs PayPal
1USD = 31,8065 TWD => kurs Mastercard

Co dokładnie muszę zrobic by zapłacić taniej? Jak to ustawić?

@Andczej: ale nie czaje co mam klikac dlatego pytam i prosze o łopatologiczne wyjasnienie, dawno temu wybrałem ustawienia w PayPal i nic nie zmienialem, nie robi mi dziwnych przewalutowań jak płace dolarami w sklepach gdzie sa rozliczenia... USD. Ja w tym sklepie nie mam mozliwosci zmiany tak jak w banggood (screen z linka Reggy). Klikam w przycisk PayPal i widzę ....
Pobierz widmo82 - @Andczej: ale nie czaje co mam klikac dlatego pytam i prosze o łopatologicz...
źródło: comment_QEAOncZaB4kFichZin1BHjGhNB23be55.jpg