Wpis z mikrobloga

Jeśli chodzi o wize IEC to nie ma takiej mozliwosci aby ją przedłużyć. Jeśli jednak wybierzesz na starcie dobrą prowincję i już od początku zaplanujesz wszystko jak trzeba, to w ramach np nominacji możesz uzyskać stosunkowo łatwy nową wizę, a potem stały pobyt .
@panjan1111: Proponuje wybrać się do prawnika emigracyjnego, który przedstawi ci możliwe opcje i ewentualnie wytłumaczy pewne niejasności. temat może być upierdliwy, do nie mam pojęcia jak wygląda twoja sytuacja, więc ciężko cokolwiek doradzić
@panjan1111: można przystąpić do IEC jeszcze raz, ale

Na IEC można pojechać tylko dwa razy w życiu, pomiędzy wyjazdami musi być przynajmniej 6 miesięcy udokumentowanej przerwy i można pojechać tylko raz na jedna kategorie. Oznacza to, ze jeżeli pojedziecie na prace wakacyjna i wrócicie do kraju, następnym razem możecie pojechać na staż albo rozwój zawodowy.
@panjan1111: dokładnie tak jak mówi @sipos najlepiej wybierz się do prawnika imigracyjnego. Niestety te programy wizowe i warunki, które trzeba spełnić, aby do nich przystąpić szybko się zmieniają.. Dodatkowo na samej stronce cic.gc.ca te informacje są porozrzucane w różnych miejscach i niepełne.
@nielubierozowego: jesteś teraz bez wizy? CZy jeszcze na eic? Koleżanka jest np na partner visa, bez problemu. Ile trwa Twoja ścieżka i ile kosztuje prawnik? Czy masz jakiś powód, np jesteś jakimś specem jakich nie mają, albo ktoś bardzo prosi oficjalnie o to byś został?
@panjan1111: jestem jeszcze na IEC ale w związku z tym, że niedługo się kończy, ubiegam się o nowe pozwolenie o pracę przypisane już bezpośrednio do mojego aktualnego pracodawcy. Taki proces trwa kilka miesięcy i składa się z kilku etapów, wymaga również zaangażowania pracodawcy i masz jakieś 60% szans na powodzenie :). I dlatego potrzebny jest prawnik, który poprowadzi temat, bo niestety potrafią odrzucić wniosek o jakieś pierdoły. Konsultacja ~CAD100-150.
Dobrze mi
@panjan111 wszystko zależy od Twojej sytuacji i wtedy prawnik wycenia indywidualnie (koszty teoretycznie powinien pokryć pracodawca ale różnie to bywa). Szanse teoretycznie uwarunkowane są tym, czy pracodawca jest w stanie udowodnić, że nie ma Kanadyjczyka na to miejsce, że przeprowadził rekrutację, ale Ty jesteś jedynym słusznym kandydatem i jak Cię nie zatrudni to straci na tym jego biznes. W rzeczywistości to może być loteria lub widzimisie urzędników. I tu wkracza prawnik by