Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki. Z Androidami nie bawilem sie od lat - dokladnie od czasow HD2. Teraz zaczalem sie bawic Nexusem 7, niestety mam pewien problem. Zainstalowalem najnowszy kernel ElementalX wersja fixed stock na stockowy rom. Pojawiaja mi sie powiadomienia o tym ze moge zainstalowac Androida 6.0.1, update sie sciaga, instaluje ale po instalacji ciagle jest 5.1.1. Co zrobic aby zupdateowac mojego nexusa do 6.0.1?

#android #nexus7
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piwniczak: kernel elemental zainstalujesz sobie później już mając androida 6 na pokładzie. Wybudzanie podwójnym stuknięciem w ekran działa bardzo fajnie, z właściwie niezauważalnym wpływem na żywotność baterii.
  • Odpowiedz
@piwniczak: musiałbyś zrobić jakiś backup przed wgraniem nowego roma, a potem go przywrócić już w nowym oprogramowaniu. Ten program z linka ma taką opcję. Tam to się chyba nazywa "nandroid backup".
  • Odpowiedz
@piwniczak: nandroid backup zrzuca wszystko co masz w tablecie, łącznie z samymi plikami systemu, nawet postępami w grach które masz aktualnie zainstalowane. Potem możesz sobie przywrócić co Ci będzie potrzebne.
  • Odpowiedz
@piwniczak: poszukaj czy nie możesz wrócić do oryginalnego kernela. Po tym powinna aktualizacja przejść. Jak nie to w recovery zrób kopie /data > full wpie > zainstaluj 6.0 + kernel i na końcu przywróć /data.
  • Odpowiedz