Wpis z mikrobloga

#komputery #windows #pytanie #pytaniedoeksperta

Mirki, mam problem.
W dużym skrócie - dostałem komputer, który miał iść na śmietnik. W środku i7-2600, 16 GB RAM Kingston Hyperx Genesis DDR 3 (4x4 GB), GT 430.

Wczoraj działał bezproblemowo.

Rozebrałem, poczyściłem, zdjąłem radiator, zmieniłem pastę.
I popełniłem błąd - wyjąłem wszystkie pamięci RAM.

Teraz problem jest następujący - komputer uruchamia się tylko jeśli jest włożone 8 GB RAMu, więcej nie chce. Wszystkie kości sprawne, wszystkie sloty też. Objaw jest taki, że załączają się wiatraki, kręcą się ok. 15 sekund, jest ciche piknięcie i wszystko się wyłącza. Po kilku sekundach ciszy załącza się od nowa i tak ciągle.
Kości są w parach - każda para ma swój identyczny symbol - 4 kości, 2 symbole.
Na płycie sloty są ponumerowane niezbyt po kolei.

Czy ma znaczenie w jaki sposób te kości będą włożone? Jedna para przykładowo w sloty 2-3 albo 1-3 i 2-4? Jedyne co mi do głowy przychodzi.
BIOS resetowany wielokrotnie.

Płyta Gigabyte GA-Z68XP-UD4, kości 4x 4 GB Kingston Hyperx Genesis DDR3 1600 MHz (pic rel, ale zdjęcie nie jest moje).
Windows 7 x64.
Pobierz WatchYourBack - #komputery #windows #pytanie #pytaniedoeksperta 

Mirki, mam proble...
źródło: comment_4mI7690NuDaPXjndyaFfZy3JMMWZbouM.jpg
  • 24
@WatchYourBack: w jaki sposób resetowany ? próbowałeś wpakować te ramy a potem zresetować biosa ? przecież to 4 sztuki takiej samej pamięci są ? nie powinno mieć znaczenia jak je wpakujesz, jedyne co mi przychodzi do głowy to bug biosa, aktualizowałeś go już ?
@Jurigag: są 4 sztuki takiej samej pamięci, w dwóch parach - dwie mają identyczny symbol i pozostałe dwie również mają identyczny, ale inny niż ta pierwsza para.
Resetowany poprzez wyjęcie baterii z płyty na kilka minut i zworką.
BIOSu nie aktualizowałem, wszystko wczoraj pięknie działało.
Tak, próbowałem wszelkie kolejności resetowania i wkładania pamięci.
@moh1942: tak, na 1.65V. Wczoraj (i przez poprzednie kilka lat działało).
@Jemigrant: zaraz wrzucam.
@moh1942:
@wysuszony: na 2 pamięciach odpaliłem i z poziomu BIOSu zmieniłem z 1.5V na 1.65V. Na dwóch kościach ruszył.
Wyłączyłem, dołożyłem dwie kości bez resetu BIOSu - już nie działa. Wyjąłem te wcześniej włożone kości, zostawiłem te włożone później, bez resetu BIOSu - działa.

Sprawdzam teraz z poziomu systemu napięcia.