Wpis z mikrobloga

Jak co roku, im bizej listopada tym gorętsza dyskusja o #halloween
Ludzie szanujcie się nawzajem. Nie przeszkadzajcie sobie. Jeżeli chcecie tańczyć na balach maskowych - bawcie się. Jeżeli chcecie dekorować posesję drążonymi dyniami - dekorujcie. Jeżeli wysyłacie dzieciaki po cukierki - też super. Ale dopilnujcie by nie nachodziły sąsiadów, którzy spędzją ten wieczór w ciszy i zadumie. Skoro na osiedlu, ulicy brak świecących dyń - nie ma co urządzać tam pochodów przebierańców i hałasów. Tak samo w drugę stronę - nie ma co psuć innym zabawy lub buldupić o dyskoteki. Nie ma co się pultać o tradycje i te sprawy - bo to nie ma sensu.

#niepopularnaopinia #beka #bekazpodludzi
  • 19
@JollyGiant: W uk bo tam są już ustalone normy. U nas mam wrażenie że normy idą z filmów kina rodzinnego. I wesoła czerada często przemierza ciche uliczki stąd napiecia. Lub po prostu motywowany jakimś kompleksem ból dupy niebawiących się, że ktoś się bawi. Ale to też trzeba mieć umiar, bo jak ktoś robi domówkę w spokojnym bloku - to przesada. Lepiej przejsć się do klubu niz samemu eskalować napięcia i potem
@Impresjonista: Mamy w tym czasie własne święto. Osobiście bardzo je przeżywam, są to dla mnie chwile głębokiej zadumy i niechciałbym, aby moje dzieci (jeśliby mnie zabrakło) obchodziły jakieś durne wyprute z prawdziwych emocji wymyślone przez ch*j wie kogo i dlaczego święto. Może niebawem zamiast tradycyjnej Wielkanocy zaczniemy ją obchodzić tak jak idioci z USA świętując Zmartwychwstanie Jezusa przez wielkiego królika chowającego czekoladowe jajeczka chu*j wie gdzie i po co.
Mamy w tym czasie własne święto.


@Hicks: no mamy. Czyli palisz ogniska w lesie, by duchy nie plataly sie po wiosce? Czy tez może świętujesz przywiezione #!$%@? wie po co palestynskie tradycje sila wmuszone nam w kulture?

a panuje demokracja

No wlasnie. To o czym myslisz to dyktatura
@Hicks: To tak nie działa. Należy odróżniać kulturowych katolików od katolików. Są ludzie któzy nie wyobrażają sobie nie zorganizowac biby z okazji narodzin potomka (chrzest), z okazji postrzyżyn (I Komunia), nie potrafią sobie odmówić zaślubin w scenerii kościoła oraz zakopania doczesnych szczątków swych najblizszych w poświęconej ziemi.
@Naxster: Siłą? Co za herezje! Przyjęliśmy chrześcijańską wiarę równo 1050 lat temu z własnej woli. Nasi przodkowie przyjęli Słowo Boże bo do tego dojrzeli. Według Ciebie kto nam ją narzucił siłą?

@Impresjonista: Czyli ten Katolik kulturowy to taki niby bierny? Biernych miernych, ale wiernych jest wielu niestety. Nie przeczę, ale widać że pomału to się zmienia.
@Hicks: Z własnej woli to przyjęły może wyższe sfery (o ile w tamtych czasach można było mówić o czymś takim) i to głównie po to żeby nas inne kraje nie rozjechały. Niby czemu narodziny Jezusa świętujemy w przesilenie zimowe a zmartwychwstanie w okolicach równonocy wiosennej i najróżniejszych świąt odrodzenia? Ci super chętni i gorliwi ludzie jakoś nie chcieli się pozbyć własnych tradycji na rzecz obcej...
Dojrzeli do słowa bożego XD Sugerowanie,
Według Ciebie kto nam ją narzucił siłą?

Rozumiem, że uchylasz się od odpowiedzi, tudzież sugerujesz że przyjęliśmy Chrzest ze STRACHU przed tym "żeby inne kraje nas nie rozjechały"? Jeśli tak to nie mam więcej pytań ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hicks ale dlaczego dziecko nie może się pobawic po prostu? Tez ma być w głębokiej zadumie jak nawet nie rozumie o co chodzi?
Niech sobie pozbiera cukierki, ma trochę radochy a ty w tym czasie jak dziecka nie będzie możesz sobie popłakać( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krznl: Dziecko rozumuje po swojemu. Od najmłodszych lat warto zabierać dzieci na cmentarz by nabrały respektu do zmarłych przodków i zmarłych ogólnie.