Wpis z mikrobloga

Składam komputer na serwer do firmy, który ma uciągnąć SQL SERVER Microsoftowy, sieć do 10 PC.
Poszedłem na łatwiznę, wziąłem najdroższy zestaw z listy na @PurePC_pl: i wyrzuciłem GPU.
Czy taka konfiguracja będzie okej na taki serwer i tzw. "na zawsze"?

Intel Core i7-5820K BOX
Gigabyte GA X99-SLI
4x 4GB G,SKill 3200 MHz CL16
2xWD Red 2TB (do RAID)
GoodRAM Iridium Pro 240 GB SSD
XFX XTR 750W Black Edition
Thermalright Macho X2

całość 4560 zł, do tego windows 10 prof koło 600 zł, no ale to już kwestia oprogramowania, więc ją pomijam.

Pytanie też o ten RAID, czy można zrobić tak, że OS będzie stał na ww. dysku SSD, a pozostałe dwa HDD będą w lustrzanym RAID i na nich będzie baza (i jak jeden przypadkiem padnie to drugi przejmie kontrolę)?

#pc #komputery #sieci #pcmasterrace
  • 19
@Smartek: a no i zasilacz jakiś 350-450W :P procka pewnie na jakiegoś i5 6600/i7 6700 i płytę jakąś na H170/H110/B150, raczej to co taniej wyjdzie no i co za tym idzie ramy też na 2133mhz
@Jurigag: @sambarumba: Nie znam się w ogóle na tych serwerowych prockach i płytach, dlatego XEONa nie brałem pod uwagę. Poza tym nie wiem czy jest sens mnożyć jeszcze ilość rdzeni, bo to gówienko od MS chyba nie obsługuje aż tylu rdzeni, więc nie wiem czy się to przełoży na szybkość i jakość działania...
@Smartek: ale taguj #januszeadministracji
A tak serio, to ten komputerek raczej nie nadaje się na serwer.
Nie wiem jaki masz budżet, ale nawet w okolicach 5-6 tysi kupisz jakiś serwer poleasingowy.
To o niebo lepsze rozwiązanie, tylko zastanów się, czy dasz radę.
Potrzebujesz coś z 6-8 dyskami SAS. W skromnej konfiguracji robisz tak, że dwa pierwsze idą na system w RAID1, a reszta w RAID5 na dane.
Kup jakiegoś IBM x3650
@botul: W firmach nie opłaca się RAID5. RAID1 tylko i jedynie - nie odczuje spowolnienia jak jeden dysk padnie i będzie musiał odtwarzać z parity danych.
Ogólnie jako że to ma być serwer - jakiegoś Xeona bym wziął i do tego zasilacz z kategorii Titanium może być nawet ze sporym zapasem mocy - bo na mniejszym obciążeniu zazwyczaj i tak 'wydajniej' pracują.
@Smartek: Weź daj znać choć trochę pod co jest ten serwer.
Jaka aplikacja, jaka baza, ile userów.
Bo tu się zbiegli spece od składaków i sypią poradami niczym #januszeinformatyki
Chcesz, to słuchaj januszy. Dostałeś kilka porad, masz #!$%@? jak widzę.
Cóż mogę dodać. Z nas dwóch, i pewnie spośród reszty sypiących porady z zasilaczami 350W i RAID1 pod SQL to ja mam pod sobą kilka serwerów sql - od Postgresa po