Wpis z mikrobloga

@FuriousViking:#mecz
Dobra teraz na poważnie, do wszystkich co psioczą, że powinniśmy przegrać. Przypominam, żeby wspomnieć sobie ost 10 lat grania naszej reprezentacji z silniejszymi zespołami, szczególnie z Niemcami. Tak samo murowaliśmy bramkę, licząc na jakąś kontrę z afery przeprowadzoną przez Żurawskiego, Smolarka, Frankowskiego czy Rasiaka. Niemcy też potrafili nam strzelać wtedy po jednym golu, mimo że to byli już trzy krotni mistrzowie świata a my w okolicach 100 miejsca w rankingu FIFA. Męczyli się z nami i posiadanie piłki i ilość strzałów, wyglądała tak jak dziś wygląda nasza statystyka po meczu z Ormianami. Zobaczcie teraz co czuli Niemcy kiedy obrabiali nas całe spotkanie, żeby wymęczyć 1:0. Nie ma się co podniecać, że reprezentacja jest słaba, bo przeciwnik zamurował bramkę jak Chelsea w finale LM. Inną sprawą jest, że G.Krychowiak jest zupełnie bez formy, tak samo jak P.Wszołek, którzy zagrali fatalne spotkanie, przede wszystkim pod względem wydolnościowym. Kuba Błaszczykowski też nie prezentuje już poziomu jaki pokazał na Euro i jako jego kibic mam nadzieję, że to tylko przejściowe, ale teraz rozumiem decyzje trenera Borussi, który stwierdził, że Kuba jego drużynie nie pomoże i patrząc na ostatnie dwa mecze, przyznaje mu racje, mimo, że Błaszczykowskiemu dobrze idzie w drużynie Wilków. Fakt faktem, dziś zaliczył asystę, ale chyba większe oczekiwania stawiane są co do tego zawodnika.
Narzekaliśmy po ostatnim meczu, że Polacy się cofają zamiast pchać grę do przodu. dziś praktycznie nie wychodziliśmy z połowy przeciwnika, ryzykując kontrami. Nie ma idealnej taktyki na mecz, zwłaszcza gdy skład mocno kombinowany.
Co do Nawałki, spełnił wszystkie oczekiwania wykopowych ekspertów, wpuścił kogo zażyczyliśmy sobie, z relatywnie słabym zespołem, czy to wystarczy by zamknąć ekspertom usta, którzy widzieli Teodorczyka zamiast Milika? Mnie osobiście przekonał, żeby zostawić decyzje o składzie jemu a nie dziennikarzom i kibicom, domorosłym taktykom.

Czego moim zdaniem brakuje kadrze? Podkreślam moim! Brakuje jej Stępińskiego i wielka szkoda, bo choć święci zwycięstwa i gole w kadrze U-21 to bardziej przydałby się teraz w pierwszej drużynie. Zabrakło go na w zmianach na Euro i brakuje takiego zawodnika jak on teraz. Dziękuje.
  • 15
@Pieseu: Selekcjoner jest dobry. Myślę, że gdyby nie te kontuzje, mecz by tak nie wyglądał. Nie bez znaczenia na całokształt drużyny jest brak Pazdana i Piszczka tak samo jak Mączyńskiego w dobrej dyspozycji do zmiany za Krychowiaka. Jedynym błędem dla mnie jaki popełnia Nawałka, to jak pisałem wyżej, brak powołania do pierwszej drużyny i gry na boisku- Stępińskiego.
@Pieseu: Bo graliśmy tak samo jak dziś Armenia, będąc w rankingu tam gdzie dziś Armenia. Niemcy 3 krotni mistrzowie świata łoili nas całe spotkanie, nie wychodząc praktycznie z naszego pola karnego, nam udało się przeprowadzić kilka kontr. I co? I ledwo wydusili 1:0...
@FuriousViking: Ale co to zmienia w kontekście eliminacji do MŚ 2018? Gdyby to były mecze już turniejowe, to wtedy faktycznie nie liczyłby się styl gry, a wynik. Dziś natomiast marzy nam się pewnie wyjście z grupy na MŚ, a z eliminacyjnej możemy nie wyjść. I to jest dramat.
@Pieseu: Gdyby to był mecz turniejowy to napisałbyś to samo, że w eliminacjach nie liczy się styl tylko wynik i awans, a na turnieju gramy masakre, mimo wyników. Jeszcze nie zagraliśmy połowy spotkań eliminacyjnych, a Ty już przewidujesz, że możemy nie wyjść. Możemy tak samo jak możemy wyjść z pierwszego miejsca, bez baraży. Czas pokaże.
Gdyby to był mecz turniejowy to napisałbyś to samo, że w eliminacjach nie liczy się styl tylko wynik i awans, a na turnieju gramy masakre, mimo wyników.


@FuriousViking: Co?
Gdybyśmy byli aktualnymi Mistrzami Europy, to na styl gry, w jakim to mistrzostwo byśmy zdobyli, ja bym na pewno nie narzekał.
Ale szkoda spekulować. Wg mnie Nawałka jest słabym selekcjonerem, który nie potrafi robić zmian, bo powinniśmy być dziś w tabeli na
@Pieseu: Tak z ciekawości, na jakie zmiany dziś liczyłeś? Według Ciebie jaki zawodnik powinien dziś wejść, który dałby dobrą zmianę? Bo widzieliśmy dziś zawodników, których gry domagali się mirki w komentarzach od dwóch meczów, sam się domagałem Wilczka czy Teodorczyka, ale jestem zawiedziony jak #!$%@?, tym bardziej Wszołkiem, to już w ogóle bez komentarza. Mi pod tym względem usta się zamknęły, a Ty kogo byś typował?
@FuriousViking: Nigdzie nie napisałem, że Armenia była słaba. Napisałem, że Nawałka jest słaby. Zawodników na murawie jest 11, na ławce drugie tyle czy nawet więcej i jak któryś w danym dniu gra gorzej, to się go zmienia. Porównywanie składów z różnych dni, z różnych meczów nie ma sensu. Liczy się forma dnia. Chyba tylko Lewy ma taką, że nawet jak ma słabszy dzień, to nie ma kim go zastąpić.
@Pieseu: No to nie wiem co chciałeś powiedzieć podkreślając, że przegraliśmy z ostatnią w tabeli Armenią, jeśli miało to znaczyć, że jest silna to wybacz, że źle zinterpretowałem. Wracając do tematu dzisiejszego meczu i dzisiejszego wyniku, to nie było dziś zagrać nikim innym, nikim, kto dałby jakąś dobrą zmianę. Nie ma Mączyńskiego w takiej dyspozycji jak w eliminacjach do Euro więc nikogo za Krychowiaka nie ma, nie ma Pazdana w obronie