Wpis z mikrobloga

@deto_: Mam córkę, 5 lat, którą staram się trzymać dość twardo.
Uczę ją po prostu, by za każdym razem jak tylko coś
jej jest nie tak, to żeby nie płakała, tylko starała się ból
przezwyciężyć i zachować spokój.
Pewnego razu, jesienią, wracałam z nią z zakupów.
Moja córka, jako pomocnica mamusi, niosła dwie małe
torebki w obydwu rączkach.
Po wejściu na klatkę schodową trzeba było przejść
po schodach na górę. Moja
@deto_ miałem taki przy łóżku i kiedyś w nocy, w czasie snu ręka mi umknęła pomiędzy żeberkami. Obudziłem się rano z poparzeniami i bąblami na palcach. Nie polecam.
@deto_: żeby jeszcze grzanie zależało od użytkownika.. grzeje na tyle na ile ustawi temperaturę dostawca i też tylko wtedy kiedy nie jest zapowietrzony. Ty możesz sobie go aby przykręcić..
U mnie odkąd zaczęli grzać na układ jest puszczone dokładnie 37.9*C w dodatku jest zapowietrzony i nawet na 1 żeberku jest już strata i jest 36.5 na następnym 32.8.. a na ostatnim 24.6*C temp powietrza 22.2
@deto_: Zawsze mi się wydawało, że najlepszy to taki który najszybciej odda ciepło. Może i trzymają dłużej ciepło, ale ciecz oddaje je i w pieu co pójdzie w komin i w całej instalacji i na końcu w kaloryferach też. W bloku patrzy się inaczej, a w domu jak widzisz ile wrzucasz do pieca, inaczej.
@soft1house: sam wymyśliłeś czy przeczytałeś gdzieś tą brednię? Z racji tego że te twoje żeliwiaki mają ogromną bezwładność cieplną (doczytaj co to bezwładność) nie nadają się do nowoczesnych instalacji w nowych budynkach z dobrą izolacją termiczną BO: zanim się rozgrzeją to piec/pompa czy cokolwiek innego co je rozgrzewa przestanie już pracować. Nastawienie jest na efektywność a nie na sentymenty po dziadku.

Chyba że wszyscy się mylimy, i w komputerach zamiast miedzi
@Ziojo: Jak coś co się rozgrzewa przez dużo większy czas może oddawać ciepło lepiej. Kto was tępaki uczył fizyki? Jak coś ma powierzchnię A i różnica temperatur jest taka sama to przepływ ciepła będzie TAKI SAM. Poza tym aluminiowe grzejniki mają wyprofilowane wyloty kierujące powietrze na pomieszczenie a te stare potrzebują jeszcze nad sobą parapetów. Może być niewielki plus dla żeliwnych przez chropowatość ale to nie znaczy że nagną się dla
@tobrzmiznajomo: nowoczesna instalacja w bloku.Ech...

Mam takie i takie w jednym budynku w jednym lokalu. Wiem co grzeje lepiej. Gdyby nie sanepid dawno wypieprzyłbym to badziewie. Na szczescie mam jeszcze zabytkowego faviera wiec reszta dla ozdoby.