Wpis z mikrobloga

W dzisiejszych czasach w gospodarkach otwartych usługi często już prześcigają towary w wymianie handlowej


@Cheater: w jaki sposób obliczyć wielksość wymiany handlowej w usługach? tu chodzi o to, że firmy z kraju A wykonują usługi dla firm z kraju B?
  • Odpowiedz
@Cheater: Imho, to bardziej UK ucierpi, jego mieszkańcy na brexicie, gdyż ceny wszytkich dóbr pójdą do góry, jeśli UE się nie ugnie i nałoży cła i jakieś dodatkowe opłaty. Ponad 50% importu do UK pochodzi z Europy, tego tak łatwo się nie da zastąpić, natomiast 5% Europy z UK, można dużo prościej przerzucić na inne kraje.
  • Odpowiedz
@Cheater: Nie chodzi o embargo, po prostu UK, jak wynika z wypowiedzi Merkel czy prezydenta Francji, nie będzie traktowane ulgowo, jak np. Szwajcaria czy Norwegia i raczej można sie spodziewać, że umowy będą mocno na korzyść UE.
Mi tam pasi, do UK się raczej nie wybieram się mieszkać, a na zakupy czy coś to dobrze, że funt będzie super tani. Polakom akurat taka sytuacja na ręke.
  • Odpowiedz
@Cheater: Nie tu nie chodzi o płatność tylko o wolny przepływ graniczny, UK chce specjalnie wyjść z Unii, żeby zamknąć granice i odciąć się od problemu uchodźców (znaczy głównie im chodzi o Polaków, ale Niemcy rozpatrują to w kwestii migracji z Syrii), a na coś takiego UE nie chce przystać.
  • Odpowiedz
@Cheater: Wiem, że nie jest, dlatego też po wyjściu z Unii, tam będą całkiem inne zasady negocjacji niż w Norwegii oraz Szwajcarii. Brexit na zasadach obecnie postulowanych przez rzad UK byłby problemowy dla mieszkańców UK przede wszystkim, natomiast mieszkańcy UE po prostu wybiorą inny kierunek. UK już nie jest tak konkurencyjnym miejscem pracy, z samego Londynu wyniesie sie większość instytucji finansowych napędzających to miasto, a że oprócz Londynu UK nic nie
  • Odpowiedz
@Cheater: UK ma schize I tyle. Powinni za swoją głupotę choć raz w historii zapłacić.

Już przecież napisali że żadnego imigranta nie wyrzucają, przypomnij mi kiedy brytyjskich imigrantów ich gazety nie nazwaly ex-pat..?

Nakręcali się od 2 lat ponad no i odebrali, niech więc mają. Juncker miał w tej kwestii rację jak mówił o 40 latach kłamstw i propagandy anty Eu wewnątrz UK.

Gdy dojdzie do twardego brexitu jedyna szansa uk
  • Odpowiedz