Wpis z mikrobloga

Mirki, popełniłem wcześniej ten wpis:
W między czasie auto było u mechanika.
1. Diagnoza: Możliwe świece - wymiana. Dodatkowo czyszczenie przepustnicy, mapa silnika, ustawianie programowo wolnych obrotów.
Niestety, po tygodniu okazało się, że to nie to.
2. Diagnoza: Cewka pada (błędy na komputerze o wypadających zapłonach na cylindrach). Cewka wymieniona.
Według komputera przepływomierz, czujnik temperatury, przepustnica są ok. Jednak coś nie działa....
Odebrałem auto i już czułem, że coś jest nie tak.
Podstawiam filmik z prezentacją "usterki". Pokazana sytuacja miała miejsce przy zmianie biegu z 2 na 3 - tak dzieje się na zimnym silniku. Po zagrzaniu, wymieniona usterka nie występuje.

Proszę o pomoc, wołam #motoryzacja #samochody a zwłaszcza @ScaRRyMaN @rekt @wojtek646 @mikii77 bo ostatnio okazali się pomocni.
qwedsa - Mirki, popełniłem wcześniej ten wpis:
W między czasie auto było u mechanika...
  • 20
@kowzan: Myślisz, że to kwestia oleju? Sprawa jest taka, że zbiornik oleju jest dzielony i jest i na sprzęgło i na skrzynie biegów (tak czytałem).
Objawy znikają gdy silnik się nagrzeje.
@qwedsa: Najpierw olej w skrzyni, sprawdź jak dużo jest opiłków (korek spustowy powinien mieć magnes). Jak olej będzie czarny to jest wyeksploatowany, jak srebrny to skrzynia do wymiany, jak czerwony to wsio jest ok.
@wojtek646 @ScaRRyMaN @kowzan niestety to nie olej. Sprawdzone. Jakieś inne pomysły?
Mechanik po obejrzeniu nagrania mówi że to może być jakiś element mający luźne pasowanie, ale sam jeszcze nie wie gdzie.
Ktoś miał coś podobnego? Co robić?
@qwedsa: że ryj leci do dołu jak przy gwałtownym hamowaniu. Jak rwie do przodu do szukałbym przy sprzęgle, może faktycznie docisk albo koło. Skonsultuj to z mechanikiem. Więcej bez przejażdżki nie wymyślę
@ScaRRyMaN: Jest tak:
Sprzęgło ma pewien mały ale jednak zakres martwy (od wciśnięcia do końca zaczynam lekko puszczać i nie chwyta normalnie)
Przedstawione na filmiku zdarzenie jak zauważyłem ma miejsce w momencie gdy sprzęgło jest już tak od 75%-100%, i jednocześnie dodaję gazu.
Jeśli po prostu puszczam sprzęgło, to auto rwie do przodu, a następnie czuć szarpnięcie, ale bez wibracji/szarpania jak na filmie.
Jest to zauważalne najbardziej przy przejściu z 2