Wpis z mikrobloga

Czemu pomimo, że 90% Polaków to katolicy, nikt na tym portalu nie potrafi mi wytłumaczyć, że "Bóg jest sędzią sprawiedliwym, który za dobro wynagradza a za zło karze" w kontekście tego, że Stalin nic dobrego w życiu nie uczyniwszy trafił do nieba bo przed śmiercią odklepał kilka wierszyków o kobiecie cudzołożącej z aniołem, natomiast na przykład Rzymianka, która oddała ziemię wchodzącą w skład San Marino chrześcijanom, aby uchronić ich przed rzymskimi prześladowaniami trafiła prosto do piekła, bo znając ewangelię nie uwierzyła? I to w kontekście tego, że wiara nie wynika ani z rozumu, ani z woli, tylko jest łaską zsyłaną przez Boga (zakład Pascala nie ma znaczenia, bo człowiek taki tylko udaje, że wierzy).
#katolicyzm #chrzescijanstwo #bog to #szatan a nawet gorzej.
Tylko proszę bez typowej chrześcijańskiej #obluda i #nienawisc
  • 13
@Zlowieszczy_befsztyk: to ciekawe, bo póki co słyszę od katolików że niewierzący idą do piekła, chociaż wiara nie wynika w najmniejszym stopniu od rozumu i wolnej woli. Od kapłanów słyszę że nieochrzczone dzieci idą do piekła. Od Żydów z kolei słyszę że katolicy to idioci i Bóg każdego osądzi nie według wiary a czynów, grzesznicy (przy czym grzechy wobec Boga są rozliczane tylko wśród Żydów, pogan dotyczą tylko grzechy wobec człowieka) idą
@schizotypowycynik: uważam się za osobę niewierzącą i jestem zatwardziałym antyklerykałem, więc bronienie wiary byłoby w tym przypadku zupełnie nie na miejscu. Tylko od czasu do czasu widzę te Twoje wpisy i uderza mnie kompletna ignorancja z jaką podchodzisz do tematu oraz retoryka na poziomie wojującego gimbazjalisty