Wpis z mikrobloga

#plusgsm

od października pojawiła się nowa opcja z (ponoć) nielimitowanym LTE bez ograniczenia prędkości po wykorzystaniu pakietu. Przewertowałem regulamin i nie znalazłem nic, co faktycznie by mówiło o limitach. Zawsze mnie ciągnęło do plusa ze względu na zasięg i prędkość netu, ale odrzucały ich #!$%@? regulaminy z piętnastoma gwiazdkami.

Coś w stylu: 'masz nielimitowane LTE! (małym drukiem - jak nie korzystasz za dużo, a jak korzystasz to obetniemy, a jak w nocy to może nie, a trochę nielimitowane, ale jak nielimitowane to wolniej, a jak przekroczysz pakiet bez korzystania z pakietu to nasramy ci do ryja)'

co w praktyce przekładało się na to, że nie była to żadna konkurencja do Playa, gdzie mam 200gb za grosze i nawet jak przekroczę, to zwykle nie odcinali nic. Przez ostatnie 2 lata wykorzystywałem zawsze po 240 a nawet 400 gb miesięcznie i tylko dwa razy dostałem ograniczenie tuż przed końcem miesiąca.

Ktoś ma jakieś pojęcie, czy ten internet faktycznie można traktować jako nielimitowany?
Pobierz
źródło: comment_fW4pPLXZQhie8oPQjJ1mgDQATcrH6Yzj.jpg
  • 3
4) maksymalna prędkość pobierania danych ograniczona wyłącznie technologią transmisji danych z jakiej korzysta Abonent oraz uzależniona jest od: specyfikacji technicznej modemu lub
routera, zasięgu sieci operatora, obciążenia stacji nadawczej, siły odbieranego sygnału oraz warunków atmosferycznych.

Czyli nic podejrzanego.

Ale chyba nie zauważyłem jednej ze stron, bo jak byk stoi:

W celu umożliwienia wszystkim Abonentom sprawiedliwe korzystanie z sieci Polkomtel stosuje zasady Fair-Usage-Policy („FUP”). Celem FUP jest zapewnienie każdemu z Abonentów możliwość sprawiedliwego