Wpis z mikrobloga

Potrzebuję cyfrowo wypuścić ze zwykłego laptopa nienaruszony dźwięk 5.1 do wzmacniacza cyfrowego wyposażonego w coaxial i światłowód, który sobie potem ten dźwięk ładnie rozprowadzi do settingu 6.2, taka karta dźwiękowa powinna dać radę, dobrze rozumiem? #!$%@?ąc od pełnych zachwytów "komentarzy" co ta karta nie robi z dźwiękiem, bo w sumie to co niby ma w moim przypadku robić jeśli dostaje dźwięk cyfrowo i ma oddać też cyfrowo to w sumie przetwornik DAC chyba w ogóle nie jest potrzebny, ale nie znalazłem nic prostrzego ze światłowodem na USB, chyba, że wy byście coś polecili?

Sorka jeśli brzmię strasznie amatorsko, to prawda, nie znam się za bardzo na tym, po prostu mam do dyspozycji przez najbliższe kilka miesięcy nagłośnienie z którego chciałbym skorzystać wyciskając z niego co się da oglądając filmy z dźwiękiem 5.1 bo więcej na BR nie dają ( ͡ ͜ʖ ͡) a mój laptop ma tylko gniazdo jack stereo więc xDDD

#pytanie #pytaniedoeksperta #muzyka #elektronika #audio #audioboners
Pobierz Nataniel_PL - Potrzebuję cyfrowo wypuścić ze zwykłego laptopa nienaruszony dźwięk 5.1...
źródło: comment_CoIKcoTKIEtkwBGNjB6xGWm7fHnskLzD.jpg
  • 7
@Nataniel_PL: teoretycznie to nie karta dźwiękowa a zwykła przejściówka jak usb c - usb b. Nic nie zmienia w sygnale, nic nie modyfikuje więc to nawet nie konwerter bo sygnał jest wciąż cyfrowy.