Wpis z mikrobloga

@eternaljassie: ja już jestem na 4s, teraz tylko na silniki czekam i śmigła 5040 x3 albo 5045 x3. Silniki sunnysky lite edge, bo obecne DYS 1806 chociaż dają radę z napięciem, to mają za słabą moc do bullnose 5045 na 4s.

Różnica mimo to jest kolosalna, żałuję że wcześniej nie kupiłem kilku akumulatorów 4s. Kombinuję jeszcze z płynnością lotu. ESC ma protokół oneshot125, więc może się komunikować szybko z FC. W
@Norwag93: To prawda doświadczenie nauczy cię, że "tanie mięso psy jedzą" ale z drugiej strony nie bardzo chciałem wydać 4000 zł na sprzet od lumenier'a czy innej lepszej firmy skoro nie wiedziałem czy mnie to wciągnie. Kupiłem na ali zestaw za 250 zł CC3D + jakieś 12A regle + podróbki mt2204 itp. Z tego zestawu została mi tylko rama (zmr250) wiem, że to jest #!$%@? rama, ale jak ją zmienię to
@eternaljassie: Dokladnie tak było. Zrobiłem po taniości bo to mój pierwszy dron był i nie chciałem topic kasy jak by mi się nie spodobało.

Pierwsze lipo to 1300mah 3s turnigy 25-50c z hobbyking
Teraz tattu r-line 1550mah 95c 4s z allegro bo o dziwo najtaniej

Pidy na czuja. Latam i potem analizuję nagranie. Bardzo proste jak wiesz czego szukać. Problem jest taki że mam pidy na 3s idealne i śmigła 5030
@eternaljassie: ECH PANOWIE, CORAZ WIĘCEJ OSÓB PCHA SIĘ DO ZABAWY....

A tak na poważnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie Twój dron to komputer z doczepionymi silnikami i śmigłami. Komputer ten ma za zadanie utrzymywać się w powietrzu przy pomocy dostępnych silników, jego ustawienia i moc obliczeniowa decydują o tym jak sprawnie będzie to robił. Ale to już wiesz ;)

Najpierw odniosę się do tego co opisałeś:

CC3D
@Norwag93: Serdeczne dzięki za taką długą wypowiedź :) Sam nie wiem od czego zacząć :)
X-Racer F303 to bardzo popularny i niedrogi kontroler z całkiem fajnymi osiągami lepszy od niego w podobnej kategorii jest właśnie Flip32 Omnibus ma wbudowane osd i slot na Kartę SD, ale kosztuje dwa razy tyle, a cebula mocno więc nie! Przynajmniej narazie. Tym bardziej, że udało mi się ładnie wszystko z Minim OSD Micro ogarnąć.

Latam
@eternaljassie: Ja już nie liczę nawet kasy, tylko bym się denerwował xD 4s drogie? Masz tam 1 ogniwo więcej niż w 3s, więc 3s jest 25% tańsze. Do tego musisz mieć większy c rating, a to też jest droższe niż te z niskim prądem rozładowywania.

A śmigła masz skrajnie nieefektywne. Jaki masz ten akumulator co tak szybko pada?
@Norwag93: latam na http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/catalog/91175.jpg (Turnigy Graphene 1300mAh 3S 65C) i tym http://www.stefansliposhop.de/liposhop/images/product_images/popup_images/a1150_4875.jpg (SLS XTRON 1250mAh 3S1P 11,1V 30C/60C)

No tanie nie są wg mnie tym bardziej, że tu ciągle coś trzeba kupić i siano idzie jak szalone. Śmigła kupiłem na BG po obejrzeniu kilku testów z moimi silnikami (miały największy ciąg ze wszystkich testowanych śmigieł) Nie sądze żeby po zmianie na jakieś inne była dużo większa różnica (chodzi mi o 5')
@eternaljassie: Ciąg a wydajność to dwa różne parametry. 3 łopatkowe 5045 to jedne z najbardziej niewydajnych śmigieł, gorsze są tylko bullnose. Chodzi o to, że przehandlowałeś minimalnie większy ciąg za 30-40% krótszy czas lotu.

Jakie masz silniki? Bo może się okazać że #!$%@? prąd i niewiele z tego masz tak na prawdę :P
@Norwag93: Pisałem ci wcześniej, że zaczynałem od 12A ESC podróbek emaxów Jeszcze z simonK na pokładzie. obecnie mój setup to motory BR2205 2600kv i esc Racerstar 30A BlHeli_S. Myślisz, że inne śmigła zwiększą mój czas lotu o połowę? Nie sądze, ale spróbuje założyć 5045 zwykłe i te 6' calowe może też spróbuje zobaczę jak to wpłynie na czas lotu i ogólne zachowanie quada, ale to wszytko raczej jak dostane nowe FC.
@eternaljassie: Śmigła odpowiadają za wydajność g/w czyli gramy ciagu z watów. 5045 to bardzo niewydajne śmigła. 2 łopatkowe 6030 mogą mieć nawet i 2x większą wydajność.

A bateria to wiesz - jak ciągniesz dużo amperow, to efektywna pojemność jest dużo mniejsza.dlatego akumulator z dużym C pozwala na dłuższy lot niż trochę większy z niskim c.

Jak chcesz kompromisu mocy, sterowności i wydajności to idź w 5040 jakieś dobre. Niby niewielka zmiana
@eternaljassie:

hq prop 5040x3, 6030x2, 6035x2

dalprop 5040x3 v2

Te dają dużo mocy w stosunku do konsumpcji energii i są przy tym bardzo dobre. W zasadzie wszyscy free stylowcy latają na 5040 triblade - o czymś to świadczy.

Generalnie duże śmigło o małym kącie natarcie = wysoka sprawność
Im mniej łopatek, tym większa sprawność.

Dla porównania - dla moich silników, twoje 5045 triblade ma efektywność 3 gramów na wat, natomiast 6030
@Norwag93: ja ci piszę, że 1 beteria droga bo ponad 100 zł, a ty żebym kupił cztery za 160 i akumulator za 200 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Żonka to by mnie chyba z domu wyrzuciła. Powoli...spokojnie przechodzimy na 4s :D ale serdeczne dzięki za pomoc. Ten wątek to wiele cennych informacji. Nie usuwaj :)