Wpis z mikrobloga

Startujemy z II edycją wykopowej ligi Yahoo Fantasy Basketball.

Tytułu zwycięzcy bronić będzie drużyna Sam Gold Team. W tym roku zebranie składu ligi poszło bardzo szybko, 9 uczestników to osoby, które walczyły w wykopowej lidze w zeszłym sezonie, pozostałe 5 osób debiutuje w naszej zabawie. Mamy jednak nadzieję, że podejdą one w sposób poważny do gry i poprzez swoje aktywne uczestnictwo, sprawią że będziemy emocjonować się rywalizacją do samego końca rozgrywek.

W tym sezonie zdecydowaliśmy się na zmniejszenie ilości uczestników z 16 do 14, co wpłynie znacząco na podniesienie jakości w naszych teamach przez dostępność większej liczby wartościowych zawodników na rynku wolnych graczy oraz rozwiąże dzięki temu w jakimś stopniu problem narastania poziomu frustracji, powodowanego przez pojawiające się licznie kontuzje w trakcie sezonu i brak alternatywy na zastępstwo dla rekonwalescentów, co niejednokrotnie zniechęcało wielu graczy do dalszej rywalizacji w naszej lidze ;)

Sposobem wyboru zawodników będzie tak jak rok temu draft aukcyjny, gdyż ta forma sprawdziła się i wszyscy dobrze się bawili w jego trakcie. W tym roku powinien być jeszcze bardziej udany, bo nauczony doświadczeniem, nie zjebię już godziny jego startu ( ͡° ͜ʖ ͡°) i mam nadzieję, że nie będzie też żadnego bota.

Termin ustalamy poprzez wypełnienie ankiety, do której link jest zamieszczony na końcu wpisu. Będzie to pewnie któraś niedziela, bo jest to chyba najbardziej optymalny dzień tygodnia dla wszystkich.
W tygodniu dałem do wyboru godziny wieczorne, a weekendy wpisałem luźno popołudnia/wieczory, gdyż tam istnieje większa możliwość dogadania konkretnej godziny.

Wszyscy chyba znają zasady gry, więc nie będę pisał tutaj o nich, jeśli coś jest nie jasne, to pytać w komentarzach, zawsze ktoś życzliwy pomoże, w google też znajdą się jakieś poradniki, FAQ. Kto nie ma, niech doda do obserwowanych tag fantasynba. Szczegółowe ustawienia ligi będziemy dogadywać jak ustalimy termin draftu i założę ligę. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie to niech pisze.

Mam nadzieję, że w tym roku liga wyjdzie nam lepiej niż to miało miejsce ostatnio, ale żeby tak się stało, konieczna jest aktywna rywalizacja wszystkich uczestników. Tak naprawdę to nie jest jakieś duże wyzwanie, wystarczy raz w tygodniu zalogować się na konto i ustawić formację na każdy dzień od poniedziałku do niedzieli, ewentualnie w przypadku pojawienia się kontuzji wprowadzenie małych modyfikacji. Jeśli ktoś już wie, że będzie to ponad jego siły i możliwości, to niech powie na wstępie, to znajdziemy jeszcze kogoś na jego miejsce (w zeszłym sezonie mieliśmy sytuację, że jedna osoba wycofała się w przed samym draftem i wybierał za nią komputer).

Gra już śmiga, więc można sobie ćwiczyć strategie draftu na sucho, ustalić hierarchię pożądanych zawodników itp. :)

Link do ankiety: http://doodle.com/poll/nhk4i9bmgbbayux5

@parooow @porucznik_franek: @sowacx: @ider @pacoo: @fordern @Hubertosik: @kendzior333 @Vojtazzz @appylan @gibpotatoe @Trae @miroslaw_suchoklates

#fantasynba
Pobierz samgold - Startujemy z II edycją wykopowej ligi Yahoo Fantasy Basketball. 

Tytułu ...
źródło: comment_39QBvpNGf3sD7NvowkKCHkYDaFr1FQzH.jpg
  • 25
@Vojtazzz: na razie to jest problem, żeby wszyscy zmobilizowali się i wypełnili ankietę. Ale wychodzi na razie, że najlepszym terminem będzie niedziela 23.10, kilka innych dni także ma dużo głosów, zobaczymy jak dalej będzie wypełniana.
to jeszcze napiszę, że ta niedziele 23 od biedy mi pasuje, ale musiałbym zmienić plany, czego bym nie chciał, ale problemu mi to nie zrobi :)
@Hubertosik wypełnij pilnie ankietę, żeby można było coś postanowić, bo czekamy już tylko na Ciebie

@appylan @fordern teraz wychodzi, że jednak będzie to piątek 14.10 lub 21.10, dwie osoby będą musiały najwyżej zdecydować czy się dostosują czy rezygnują

@sowacx trochę przegięcie zaznaczyć tylko jeden termin