Wpis z mikrobloga

Czy posiada ktoś z was odkurzacz #chuwi ? Jak to jaką wersję i jak się sprawuje?
Zastanawiam się nad takim urządzeniem (V5 Pro?). Załóżmy do 170$, ponieważ chciałbym aby pod moją nieobecność w domu - po prostu pozamiatał/przetarł podłogę.
Dość szybko zbiera mi się w mieszkaniu kurz i praktycznie codziennie trzeba sprzątać, więc liczę, że takie urządzenie ułatwi trochę życie.

#aliexpress #pytanie
Pobierz fstab - Czy posiada ktoś z was odkurzacz #chuwi ? Jak to jaką wersję i jak się sprawu...
źródło: comment_V7MpKRWiHVOn2hqUx59mAkXqWd55WIx6.jpg
  • 42
@fstab Jak radzą sobie ze zmianą pomieszczeń? boję sie, że wejdzie do sypialni i tak już zostanie.

Nie ma takiego problemu, one co jakiś czas zmieniają tryby pracy i jak włączy się tryb "przy ścianie" to musi wyjechać.
mniej więcej do 1,5 cm powinien sobie dawać radę. Mój V7 ma problem z +/- 2cm marmurem pod kominkiem bo krawędź jest ścięta i się tam gramoli zamiast odbić, a jak już wjedzie i zjeżdża, to czasem działają czujniki chroniące przed spadaniem z wysokości i zawraca z powrotem. Druga taka rzecz to nieduże ale dość wysokie dywaniki włochate, jak nie są przyklejone to ilife potrafi je przesunąć, albo wjechać i się zablokować,
@lukaszlukasz @fstab V7 ma też turbinę jak V5, ale w V5 śmieci są wciągane tylko dzięki sile ssącej, a w V7 dodatkowo są jeszcze zamiatane przez turboszczotkę. Poza tym nie wiem czy ta 400Pa siły ssącej dla V7 nie jest podane dla domyślnej siły ssania, która jest ustawiona na min, bo czasem piszą więcej w specyfikacji.
tak, V7 ma turbinę ssącą+ turboszczotkę, V5 ma samą turbinę ssącą i otwór :) pewnie są to inne turbiny bo różnią się mocą. Popatrz sobie na roomby, jakie mają wyposażenie w zależności od ceny. Wszystkie wyższe i najwyższe lecą na turboszczotkach. Obczaj dyson 360 eye :D
@fstab:
uzwaam codzennie nie trzeba zamiatać. raz na jakiś czas sprzątam tylko miejsca gdzie nie ma szans wjechać.

@gabdziol
ja nie ma dywanów (tylko kilka malutki dywaników) na innych forach mówili, że z sierścią i dywanami turboszczotka robi dobrą robotę wiec w te modele celuj.
@fstab: mam v5pro i szczerze polecam. Posiadam w domu panele i u dziecka dywan z krótkim włosiem. Włączam go i wychodzę z domu. Trzeba tylko uwazac na kable. Wszystkie przedłużacze przed wyjściem z domu chowam albo podnosze i zawieszam bo jak wjedzie to jest dupa. Koledzy którzy się wypowiadają sceptycznie napewno nie mieli okazji widzieć efektów pracy. Niby czysty pokój się wydaje a włączam go i po godzinie mam pełny pojemnik
@theacm30: to ja mam do ciebie pytanko... otóz zakupilam sobie v5 pro i wg różnych recenzji powinien on pracowac okolo 2h. Mój niestety pracuje ok 30min - sprawdzone z zegarkiem w reku... Co moze byc nie tak? Czy gdzies, cos w ustawieniach jest moze zle ustawione czy jakas wada? Masz pomysł co moze byc przyczyna?
Pisz do sprzedawcy. Mój pracuje spokojnie te 1.40-1.50 mimo że w instrukcji jest 2.10. Jedyna przyczyną może być taka że włączasz na pilocie pracę w trybie MAX ale to i tak moim zdaniem za krótko. A jesteś pewna że ci się ładuje do pełni. Obserwowałas te kropki przy ładowaniu?