Wpis z mikrobloga

I jak wrażenia po wyścigach?

Jechałem w Rookies. Wyścig do zapomnienia. Na starcie druga linia od końca. Pierwsze okrążenie większość pokonała w miarę spokojnie, ale było parę spinów. Na jednym okrążeniu ping poszedł w czerwone, potem wrócił do normy, ale skakał po torze ktoś inny przede mną, więc zwolniłem. Awansowałem w okolice 8/9 miejsca, potem nagle zrobiło się pusto. Zrobiło mi się cieplej dopiero w okolicach 8 kółka, gdy @paramite zaczął robić PB jeden za drugim. I zaczęło się. Spin, stracona pozycja. Kolejny spin. Potem trochę akcji - zbliżam się do @KYCu , który ostatecznie zjeżdża na pit stop. Sam na wjeździe do pitów dostałem drive-through, jak wielu innych. Zatankowane, opony nie zmienione. Może da się jechać? Nie da się. Kolejny pit stop, zamian opon, oczywiście na niewłaściwą mieszankę. Zbliża się @skethoo i oczywiście straszy PB kilka sekund lepszym od mojego. Gdy już widziałem go w lusterkach wpadł w poślizg. Potem mój kolejny spin, następny... Na mecie 13 miejsce. Nie lubię Mugello. ;)

#acleague
  • 21
@Plupi: Tor wyjątkowo nie wybacza żadnych błędów . Z początku force feedback 95% pod koniec już poniżej 80%.
Łącznie 4 spiny i kara za speed limit w picie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( dużo osób przekroczyło prędkość na wejściu) .
No i mój słaby wzrok ,który wysiadł po 17 okrążeniach nie dawał mi odpocząć nawet na prostej :D.
Koniec końców jestem bardzo zadowolony kończąc na piątej pozycji.
@Plupi: Szkoda strzępić ryja, naprawdę.

Po przeciętnych prequalach pojechałem nawet niezłe kwalifikacje kończąc na P3 i bijąc swój rekord o .3s. Start całkiem płynnie, wytrzymałem na średniej mieszance 14 okrążeń, pit stop i zmiana na nową średnią. Złapałem swoje tempo wyścigowe i awansowałem pozycje mając relatywnie pusty tor przed sobą.

W pewnym momencie zaraz po T1 miałem kilkusekundowego laga, przez co straciłem pozycję na rzecz @podli. Na następnym lapie wyłapałem
@Plupi: U mnie też dość ciężko:
W Qualu zrobiłem 1 okrążenie po czym wypadłem z toru i z przyzwyczajenia zrobiłem Back To Pit. Oczywiście na tor już nie wyjechałem, ale oczywiście spadłem na sam koniec stawki, chyba 21 byłem.
Start wyszedł mi bardzo dobrze, wyprzedziłem 2 osoby, ale od razu na początku był karambol, więc zwolniłem przepuszczając pewnie sporo osób, ale i tak jechałem jako 17, więc mocno do przodu.
Wystartowałem
Dobre kwalifikacje. P3, no i start.. spin i ostatnie miejsce, później wbiłem się w kogoś jak nawracal i zniszczone aero, ale nie do jazdy, więc ryzyk fizyk, tankowanie do pełna i założyłem twarde opony, wiedziałem że mam bardzo dobre tempo wyścigowe więc modliłem się żeby nie zostać zdublowanym, ale niestety się nie udało i utknalem za patrollo, troche mnie spowalnial, ale nie na tyle, żeby go wyprzedzić i nie przeszkadzając uciec daleko,
@Przemu55: przepraszam, za staniecie na drodze. Mialem tam duzo czasu zeby wrocic na tor, chyba jakies 13 sekund przewagi mialem przed piachem, widzialem na mapie spory dystans od Ciebie, ale przy wjezdzie na kraweznik jeszcze mnie podbilo i obrocilo. ;/ Zolta flaga nie wisiala ze wzgledu na mode.
@Plupi: U mnie spokojnie, pierwsza połowa na hardach, druga na mediumach. Żałuję, bo mogłem nie zmieniać opon, chociaż nie wiem czy miałbym jakieś szanse dzięki temu dogonić @podli. Na początku walka z @lawicko, ale wyraźnie nie był to jego wyścig i szybko oddał pozycję, później już tylko starałem się utrzymać odległość od @samFTW a po wyjeździe z pitlane od @iso9001. Gdyby wyścig był dłuższy o 2-3 okrążenia pewnie
@Plupi: Świetny, bardzo udany wyścig, jeden z fajniejszych, w których brałem udział odkąd jeżdżę. Początek całkiem udany, jakaś stłuczka obok mnie była na drugim zakręcie i dostałem lekkiego klapsa w bok ale nic wielkiego. Potem oddanie pozycji @kamien_w_bucie bodajże, on miał mediumy więc był wyraźnie szybszy. Potem jednak chyba te opony dały się we znaki bo wyleciał na szybkich łukach. Po wyjeździe z pitstopu trochę samotna jazda aż przez chwilę wyłączyłem
@Plupi Mimo słabej 10. pozycji wyścig uznaje za bardzo udany. Błędem było wybranie mediumòw, ktòre zajeździłem w zasadzie już po ośmiu okrążeniach, co skutkowało dwoma widowiskowymi spinami :) Po około 12. okrążeniach przesiadłem się na hardy, co pozwoliło mi uspokoić nieco jazdę. W najgorszym momencie spadłem na pozycję 20., ale wola walki pozwoliła nadrobić zaległości. Dziękuje wszystkim za świetną walkę :)
[ROOKIE]
@pajhiwo sorki za kontakt tam na tym przedostatnim łuku przed prostą startową. Wzięło i mnie zniosło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym chyba nikomu nie wadziłem. Kwalifikacjach 14. czas, na mecie 10 :) jestem w sumie zadowolony aczkolwiek śmiało mogłem być ósmy, gdyby nie 3 spiny + kara za prędkość przy wjeździe do pitu
@Plupi: kiepsko, zmęczony byłem i dużo błędów robiłem przez to. Udało mi się zrobić 8 czy 10 spinów w całym wyścigu i dojechać na drugiej pozycji xD. Dodatkowo na dwudziestymktórymś okrążeniu strzeliłem w ścianę. Po prostu się zagapiłem i wyścig skończyłem zniszczonym autem, tracąc 4-5 sekund względem poprzedniego tempa. Smutno.
Ważne, że byłem drugi, @tenbatonik był poza moim zasięgiem i olałem chłopaka jak zrobiłem pierwszego spina próbując trzymać jego tempo (
@Plupi kwalifikacje nawet, wskoczylem na 2 miejsce tuż przed końcem (jak to u mnie zwykle bywa). Wyścig start bdb, itsnotme zawalił start, awansowalem na 1 pozycje. Parę zakrętów później straciłem pozycję na rzecz wygranego kwalfikacji - oponki jeszcze niedogrzane, by po chwili je zaraz odzyskać na szybkim prawym zakręcie itsnotme zaczął tańczyć makarene na boki i wyleciał z toru. Później parę kółek w miarę równym tempem z @Mak0wi3c strata do mnie na