Wpis z mikrobloga

Czy da radę złożyć zestaw PC do maks 2500 zł ,do użytku ogólnego internet,gry,film. Komputer ma posłużyć parę lat , tak 4 to na pewno bez modernizacji(możne pierdoły typu dodatkowe chłodzenie) . Od razu uściślam gry to maks Fifa 16 którą dostałem i się kurzy. Wiedźmina III ultra ani żadych BF-ów nie przewiduję.

#komputery #pcmasterrace
  • 15
@Latawiec : W sumie nie, ale ze starego komputera nie przełożę bo coś nie działa. Jedyne co to może dysk twardy bym przełożył ale nie wiem jak z jego sprawnością.
@polac: https://www.morele.net/inventory/info/stGatI/
Skleiłem na szybkości coś takiego. Niestety nieco wykracza poza 2,5k...
Droga płyta, ale ma 4 sloty DDR4, więc jakbyś chciał kiedyś rozbudować i dodać RAM'u - nie ma problemu. Jeśli wiesz, że nie będziesz chciał więcej, można wziąć płytę tańszą o jakieś 100-150 zł.
Nie ma SSD, ale nie mam pomysłu co zredukować, żeby go zmieścić.

Mirki, jakieś inne pomysły?
W razie czego obecnie dysponuję:
Płyta Główna: MSI 760GM-P33 (MS-7623) (1 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Procesor: QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 960T, 3400 MHz (17 x 200)
Grafika: Nvidia Gforce GTX550Ti 1 GB
Dysk : WDC WD10EARS-22Y5B1 ATA Device (1 TB, SATA-II)
RAM : 8 GB DDR3 1333 MHz ale marki nie pamiętam
Zasilacz : Logic 600 Wat o ile
@Latawiec : Niestety 2500 to maks. Coś tam na PC-lab przeglądałem ale nie bardzo się znam. Niektórzy proponują kartę taką kartę Gigabyte Radeon RX 460 4GB.
@Latawiec @kulaty @WilecSrylec : Wezmę wasze propozycje pod uwagę ale mój monitor wyposażony jedynie w wejście D-Sub a z tego co się orientowałem to do monitora będę w stanie podłączyć karty z wyjściem DVI-I za pomocą przejściówki więc muszę chyba szukać innej karty graficznej.( ͡° ʖ̯ ͡°)