Wpis z mikrobloga

Po słabych pytaniach po prezentacji Musk prowadzi właśnie konferencję prasową wyłącznie dla mediów.
- w przyszłym roku zademonstrują możliwości w pełni autonomicznego dokowania na orbicie, co pozwoli na orbitalne tankowanie;
- optymistyczny scenariusz przewiduje pierwszy załogowy start w 2024, dotarcie do Marsa w 2025. Nie powinno się to stać długo po tej dacie;
- w przyszłości może pojawić się kontrakt z NASA wspierający plany związane z Marsem a może nie. Lepiej, żeby był;
- dochodzenie w sprawie przyczyn ostatniej anomalii F9 priorytetowe. Wykluczyli jak narazie wszystkie oczywiste możliwości;
- szanse na udane lądowanie Red Dragona przy pierwszym podejściu - może 50%;
- jednym z celów dla Red Dragona jest znalezienie najlepszych opcji dostępu do marsjańskiej wody;
- mają w planach konstelację satelitów, która pomogłaby sfinansować Marsa, ale narazie nie czas, by o tym mówić;
- Musk nie martwi się zbytnio przepisami o ochronie planetarnej. Nie ma śladów życia na powierzchni Marsa. Planetą, którą powinniśmy chronić jest Ziemia;

#spacex
  • 21
  • Odpowiedz
" Musk nie martwi się zbytnio przepisami o ochronie planetarnej. Nie ma śladów życia na powierzchni Marsa. Planetą, którą powinniśmy chronić jest Ziemia;"

Co to za idiotyczny przepis?
  • Odpowiedz
@sonep: Chyba chodzi o to, że dopóki planeta nie zostanie w 100% zbadana nie powinno się tam umieszczać innych form życia, żeby była pewność, że np. marsjańskie bakterie są faktycznie marsjańskie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
cd.
- terraformowanie Marsa długoterminowym problemem, a decyzja o tym powinna zostać podjęta przez ludzi mieszkających tam;
- statek kosmiczny może służyć jako system ucieczki w przypadku awarii boostera. W przypadku startu samym statkiem z Marsa jest jedynie opcja lecisz albo nie;
- kierownictwo NASA zostało wcześniej poinformowane o całym planie. Prezentację Musk skończył robić rano przed konferencją;
- Booster ITS będzie miał tylko 3 lotki i nogi do lądowania (Falcon 9 ma 4).
- ktoś zapytał Muska o plany wytwarzania pola siłowego wokół statku w celu ochrony przed kosmicznymi odłamkami, ale chyba pozostało bez odpowiedzi.
  • Odpowiedz
@NieByloMnieSlychac:
- facet opowiadał jak to był na Burning Man i wszędzie było pełno gówna i brak wody. Czy Mars będzie bezwodną burzą gówna?
- Kiedy zaczniecie zatrudniać w SpaceX ludzi spoza US?
- Elon, czy mogę ci pokazać mojego elektrycznego busa?
- Chcę ci dać upominek, czy mogę go rzucić na scenę?
- Wyślecie Michaela Cera
  • Odpowiedz
@weissbach: Akurat pytanie o prace w SpaceX limitowana do amerykanów było dobre. I Musk to też uzasadnił, sam stwierdzajac ze dla niego lepiej by bylo jak by tych limitacji nie bylo. A reszta potwierdzam, istne załostnie.

Z dobrych pytan to imho było te o produkcje MCT, i miejsce z którego miałyby startować.
  • Odpowiedz
Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

MCT - Mars Colonial Transporter – Projektowany przez SpaceX pojazd, mający służyć do transportu ludzi na Marsa.
F9 - Falcon 9 – Następca Falcona 1.
ITS - Interplanetary Transport System (see MCT)

Jestem
  • Odpowiedz
@Lemartez: Głupie (chociaż dużo mniej niż ta reszta głupich) pod tym względem, że marnuje czas na pytania o konkrety misji marsjańskich. Chyba każdy kto się interesuje tematem i chociaż rozważał pracę dla SpaceX wie jak sprawa wygląda. Z takim pytaniem/postulatem o zatrudnianie obcokrajowców bardziej stosowne byłoby się wybrać na wiec Trumpa/Clinton czyli ludzi, którzy mogą to w przyszłości zmienić.
  • Odpowiedz
@SentiBM: jak by nie patrzeć, to na pytanie o to skąd będą startować (39A) oraz gdzie mają zamiar robić fabryki części / montownie (całe stany, ze szczególnym uwzględnieniem stanu Luizjana) wcześniej nie było znanych odpowiedzi, nawet wśród ludzi będących obeznanych z tematem.
  • Odpowiedz