Wpis z mikrobloga

Jak kandydaci na prezydenta USA stoją w sprawach nauki?

Scientific American zadał sztabom czterech głównych kandydatów 20 pytań w sprawach związanych z nauką. Następnie ocenili odpowiedzi w skali 0-5. Clinton z przeciętnym wynikiem 64/95. Ale i tak wypada imponująco przy Trumpie, który dostał 7/95...

Tekst o tyle dobry, że odpowiedzi sztabów są udostępnione. Kwestionariusz przeprowadziło SA we współpracy z niepartyjną organizacją sciencedebate.org.

#nauka #swiat #polityka #amerykawybiera2016 #gruparatowaniapoziomu #mikroreklama
Sierkovitz - Jak kandydaci na prezydenta USA stoją w sprawach nauki?

Scientific Am...

źródło: comment_FgieO8jwZLKNeUf8kSc9ySW58Gewb0qA.jpg

Pobierz
  • 22
@Sierkovitz: Przecież te pytania są subiektywne. Odpowiedź będzie dobra albo i nie w italicization od tego kto ją ocenia.
Na większość z tych pytań nie ma odpowiedzi typu "poprawna/niepoprawna".

Przykład:

The Internet has become a foundation of economic, social, law enforcement, and military activity. What steps will you take to protect vulnerable infrastructure and institutions from cyber attack, and to provide for national security while protecting personal privacy on electronic devices
Wszystko co ma związek z rzeczywistością i obiektywną oceną jest ustawione pod wygraną Clinton.


@Sierkovitz: Czy Ty właśnie próbujesz mi wmówić że Hillary Clinton jest autorytetem do spraw cyber-bezpieczeństwa? Patrząc na jej ocenę w tym badaniu można odnieść takie wrażenie.
Oni oceniają program i jakość odpowiedzi sztabu. Sztab to nie to samo co Clinton.


@Sierkovitz: Nie widzę takiej informacji w podanym przez Ciebie linku. Kilka razy jest tam za to wspomniane że to kandydaci odpowiadali na pytania.
Na bank mają od tego sztaby i oni tylko przeglądają i podpisują, czy się zgadzają.


@xmichaelx: Zgadza się, ale w linku nie jest to wspomniane - starają się wmówić że to kandydaci odpowiadają. Coś takiego nie ma dla mnie po prostu sensu, duże lepiej było zrobić test z matematyki, historii, fizyki itp. Tam przynajmniej da się jasno określić kto ma rację a kto się myli.
@xmichaelx: No tak, tyle że to było wiadomo już wcześniej (np. kwestia szczepień) a samo "badanie" nie podaje żadnych konkretów tylko mówi nam jak mamy myśleć. Właśnie dlatego uważam że nie ma to kompletnie żadnego sensu.
@LordOfTheBananas: Dla mnie to ma o tyle sens, że zebrali te odpowiedzi w jednym miejscu i można sobie przekrojowo zobaczyć w jak wielu punktach się D. Trump mija z obecną wiedzą naukową. Dobrze, że dali też dla porównania wypowiedzi Johnosona i Stein. Naprawdę H.Clinton nie ma zbyt wielkiej konkurencji i skrzętnie wykorzystała swój sztab od PR do nabicia kilku punktów.
@Sierkovitz: @xmichaelx: @LordOfTheBananas: przekleję to co pisałem wcześniej na dokładnie ten sam temat:

Przeczytałem to razem z większością odpowiedzi oryginalnych. Ewidentnie widać, że od Clinton dostali odpowiedzi tworzone przez profesjonalnych PRowców piszących okrągłe teksty łechtające wrażliwość odbiorcy treści, a od Trumpa dostali jego własne wypowiedzi zebrane między jedną, a drugą konwencją w drodze.


Swoją drogą, to właśnie ta profesjonalność, a właściwie sztuczność powoduje, że wiele osób wybiera Trumpa bo
@Sierkovitz: zacytuję siebie ze znaleziska:

Warto zauważyć, że nie napisałem, że te odpowiedzi od jej sztabu były jakoś szczególnie merytoryczne, bo nie były. To wiedza na poziomie zwykłego czytacza codziennej prasy i pobożne życzenia.

Mają one standardową konstrukcję tego typu tekstów PRowych

1. Ogólne bianialuki jak ważna to rzecz, jak potrzebna i jak duże zainteresowane u nas wzbudza.
2. Mój poprzednik jest zajebisty, zrobił x i y, będę to kontynuwać -
@TenebrosuS: Za to ja cię mogę zweryfikować. 500 mln paneli Clinton to 120 GW zainstalowanej mocy. W 2016 będzie zainstalowanych 14.5 GW - nawet biorąc pod uwagę zerowy wzrost (na razie tempo rozwoju tego sektora jest imponujące) masz w 4 lata 60 GW - połowę zakładanego przez Clinton wzrostu.

Co do ceny. kW fotowoltaiki to obecnie między 2,5 a 3,5 tys. $ za kW - dla dużych farm fotowoltaicznych. To oznacza,
@Sierkovitz: czyli jakieś 212 farm/~500mld, zakładając, że wszystkie byłyby z wydajnością tej nowej z Kalifornii 550MW/2.5 mld$. Ja z tej deklaracji rozumiem, że ma zamiar wybudować 500 mln paneli za swojej kadencji i dla takiej deklaracji było liczone. Kluczowe jest to, że chce to stymulować przez m.in zniżki podatków i inne zachęty.